7 najlepszych książek dla traderów i inwestorów

950

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym przedsiębiorcą, nawyk czytania jest nieocenionym źródłem informacji. Czytanie pozwala szlifować umiejętności inwestycyjne i uczyć się na błędach innych. Czytanie pozwala zdobyć niezbędną wiedzę na temat rynków. Oto najlepsze przedmioty do obejrzenia.

Alexander Elder | Come Into My Trading Room

Dr Alexander Elder jest jednym z najbardziej znanych traderów, którzy rozpowszechniają swoją wiedzę na temat inwestowania. Elder jest autorem pięciu książek, które stały się bestsellerami. „Come into my trading room” to jego pierwsza książka, która została wydana w 1993 roku. Ta pozycja jest doskonałym źródłem podstawowej wiedzy na temat inwestowania. Czytelnik może dowiedzieć się, czym różnią się różne rynki, jak zdobyć większą dyscyplinę, a nawet zostać profesjonalnym traderem.

Day Trading and Swing Trading the Currencies Market | Kathy Lien

Kathy Lien jest autorką wielu książek, uważanych za wpływową postać w świecie walut. Lien regularnie pisze do najważniejszych publikacji finansowych i jest założycielem firmy inwestycyjnej BK Asset Management. Ta książka opowiada głównie o rynku Forex, jego historii i strategiach, które pomagają traderom odnieść sukces.

Millionaire Traders | Kathy Lien

Jedną z najlepszych dróg do sukcesu jest uczenie się na podstawie doświadczeń innych traderów. Pomysł ten kierował pracą nad książką Kathy Lien, w której autor przeprowadził wywiady z 14 profesjonalnymi przedsiębiorcami. Każdy z rozmówców-handlowców zaczynał od zera, żaden z nich nie pracuje w wiodącej instytucji finansowej, takiej jak Goldman Sachs. Lien pyta traderów o ich strategie handlowe, początki i planowanie dnia.

Stress Test: Reflections on the Financial Crisis | Tim Geithner

Kryzys finansowy 2008/2009 był najważniejszym wydarzeniem finansowym ostatnich dziesięcioleci. Napisano o nim wiele książek, ale żadna z nich nie może się równać z publikacją Tima Geithnera, ówczesnego sekretarza skarbu USA. Geither pisze o swoim wychowaniu, ale znaczna część książki poświęcona jest czasom kryzysu. Książka pokazuje, jak kryzys wyglądał od wewnątrz. Możemy się z tego dowiedzieć, dlaczego możemy spodziewać się kolejnego kryzysu.

Octopus | Guy Lawson

Ostatecznym celem wielu inwestorów jest często skuteczne zarządzanie funduszami klientów i osiągnięcie standardu życia godnego gwiazdy funduszu hedgingowego. Jeśli się z tym utożsamiasz, ta książka jest dla Ciebie. Książka opowiada o Sam Israel, zhańbionym zarządzającym funduszem hedgingowym, który stworzył znaczący fundusz hedgingowy, a następnie w wyniku kilku nieudanych inwestycji stracił fundusze inwestora, ukrywając prawdę. Obecnie odsiaduje 22-letni wyrok więzienia.

Black Edge | Sheelah Kohlkhata

W historii funduszy hedgingowych możemy znaleźć tylko kilku traderów, którzy mogą dopasować osiągnięcia do Stevena Cohena. Cohen jest multimiliarderem, który założył nieistniejący już fundusz hedgingowy SAC Capital. Przez wiele lat zapewniał swoim inwestorom najwyższy zwrot z inwestycji. Ta książka opowiada o drodze do sukcesu, a następnie o upadku Cohena. Bez wiedzy inwestorów Steve wykorzystywał poufne informacje przy zakupie i sprzedaży papierów wartościowych. Był zmuszony zamknąć swój fundusz i zapłacić miliard dolarów. Obecnie prowadzi fundusz hedgingowy Point72, który niedawno otworzył dla nowych inwestorów.

The Big Short | Michael Lewis

Przed wybuchem kryzysu finansowego niektórzy inwestorzy ostrzegali społeczność inwestycyjną o ryzyku inwestowania na rynku mieszkaniowym. Niektóre z nich otwierały krótkie pozycje o dużej wartości. W książce, która później obejrzała pokaz, dowiadujemy się o historii jednego z takich inwestorów. Przez wiele lat Michael Burry pisał o bańce spekulacyjnej na rynku nieruchomości. Wygłosił prezentacje, a nawet otworzył krótkie pozycje na temat niektórych papierów wartościowych. Niewielu go słuchało. Jego prognozy sprawdziły się wiele lat później, kiedy doszło do krachu na giełdzie.