Dlaczego Bitcoin jest tak popularny w dzisiejszych czasach?

1095

Bitcoin nigdy nie był tak popularny jak obecnie. Wraz ze wzrostem popytu na Bitcoiny rosną również korzyści i możliwości związane z tą kryptowalutą.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego powinieneś używać Bitcoin i jak zacząć korzystać z kryptowaluty, jest to proste – Bitcoin jest częścią sieci płatności, która jest bardziej złożona, a jednocześnie o wiele łatwiejsza w porównaniu do tradycyjnych systemów płatności.

Ponadto kupowanie i używanie Bitcoin jest łatwe, co oznacza, że ​​nie musisz rozumieć technologii, aby z niej korzystać. Podobnie jak wszyscy korzystamy z Internetu, nawet nie rozumiejąc podstaw technologii, Bitcoin działa w ten sam sposób – i został zaprojektowany, aby pozostać i zapewniać wygodną infrastrukturę płatniczą.

Chociaż wcześniejsze wyniki Bitcoinów nie są gwarancją przyszłych wyników, wiemy, że posiadanie jednego Bitcoina daje ogromną przewagę. Ponieważ w obiegu jest 21 milionów Bitcoinów, kupowanie 1 Bitcoin (BTC) oznacza, że ​​posiadasz ponad 99,85% światowej populacji.

Plusy i minusy Bitcoin


Bitcoin jest znany ze swoich zalet, ale ma też pewne wady.

Oto niektóre z najlepszych powodów, dla których Bitcoin jest tak popularny:

  • Anonimowość – Bitcoin pozwala użytkownikom wysyłać pieniądze w dowolne miejsce na świecie przy minimalnych kosztach, co samo w sobie jest osiągnięciem.
  • Stabilność – Mimo że wartość Bitcoin rośnie i maleje, jest ona względnie bardziej stabilna niż niektóre inne waluty na świecie znane z hiperinflacji.
  • Szybkość – Bitcoin nie jest najszybszym systemem płatności, ale jest zdecydowanie jednym z szybszych sposobów wysyłania pieniędzy – zwłaszcza jeśli porównasz je z nieanonimowymi walutami fiducjarnymi.
  • Bezpieczeństwo – Bitcoin jest zdecydowanie jedną z najbezpieczniejszych kryptowalut, jakie mamy obecnie, powstrzymując ludzi przed kradzieżą pieniędzy i oferując świetne bezpieczeństwo.

Z drugiej strony istnieje kilka powodów, które działają przeciwko Bitcoinowi (BTC). Zawierają:

  • Konkurencja – chociaż Bitcoin jest oczywistym liderem z największą kapitalizacją rynku i najpopularniejszą kryptowalutą, wiele altcoinów oferuje technologie, które pod pewnymi lub wieloma względami są bardziej imponujące niż Bitcoin.
  • Zmienność – cena bitcoina cały czas rośnie i spada. Dlatego jest to niestabilna inwestycja, która nie gwarantuje.
  • Naruszenia – Bitcoin jest bezpieczny – ale tylko do pewnego momentu. Nawet najbezpieczniejsze giełdy są zawsze narażone na włamanie. W takich przypadkach ludzie mogą stracić dużo pieniędzy. Należy to naprawić, jeśli Bitcoin chce być „cyfrową walutą przyszłości”.
  • Brak innowacji – jeśli Bitcoin chce wprowadzać innowacje, musi zwiększyć swój algorytm zamiast dojrzewać z tym samym. Krótko mówiąc, Bitcoin pokazał, że ma ogromny potencjał, ale musi ewoluować z upływem lat.