Kryptowaluta Lisk (LSK) – kurs, prognozy, notowania

3619

Lisk (symbol LSK) został stworzony, aby umożliwić tworzenie zdecentralizowanych aplikacji w JavaScript. Co ciekawe, Lisk powstał w wyniku forum projektu Crypti (XCR). 30 stycznia 2016 r. Oliver Beddows i Max Kordek ogłosili odejście z Fundacji. Powodem ich decyzji było to, że nie mogli w pełni zrealizować swojego projektu. W oficjalnym ogłoszeniu powiedzieli, że obaj są wielkimi fanami Open Source, dlatego starali się, aby Crypti były bardziej otwarte i publiczne. Niestety Fundacja odrzuciła ich propozycję wprowadzenia zmian w projekcie. Tak rozwidlał się blockchain Crypti, co spowodowało Lisk. Beddows i Kordek zaoferowali posiadaczom kryptowaluty Crypti udział w przedsprzedaży Liska. W marcu 2016 roku przeprowadzono crowdfunding, w wyniku którego twórcy udało się zebrać 5,88 miliona dolarów. W tym czasie wiele osób było zdania, że ​​Lisk jest wynikiem panującej mody na inteligentne kontrakty. Twierdzono również, że upadnie. Początki nie były łatwe dla LSK. Uruchomienie mainnet zostało opóźnione o miesiąc. Co ciekawe, kiedy projekt się rozpoczął, cena Liska wzrosła kilkakrotnie. Należy jednak dodać, że w dniu wydobywania pierwszego bloku użytkownicy mieli problemy z przeniesieniem tokenów na giełdę.

Kurs i cena Lisk (LSK) do USD

Wykres i notowania Lisk (LSK)

Prognozy i analizy

Kurs i cena kryptowaluty Lisk (LSK) – podstawowe informacje

Lisk – aspekty techniczne

Przejdźmy teraz do technicznych aspektów związanych z blockchainem Liska. Wykorzystuje tak zwany łańcuch boczny (sidechain), tworzy platformę dla zdecentralizowanych aplikacji. W ten sposób próbuję rozwiązać problemy związane ze skalowalnością blockchain. Warto wiedzieć, że chociaż sidechain działa równolegle do głównego łańcucha sieci blokowych, jego funkcje mogą się znacznie różnić od tych z głównego łańcucha blokowego. Tworząc niezależne łańcuchy, programiści mogą dowolnie modyfikować algorytm potwierdzania transakcji. Projekt Lisk wyróżnia się tym, że ma Software Development Kit (SDK) – zestaw programistyczny oparty na Java Script. Zawiera on:

  • sidechain – pozwala tworzyć niezależne łańcuchy bloków powiązane z głównym łańcuchem Lisk.
  • algorytm konsensusowy – DPoS
  • Tak zwany. Back-End – kod do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji
  • Tak zwany. Front-End – komponenty do tworzenia interfejsu użytkownika (UI)
  • Kurs Lisk – prognozy i cytaty
  • Zauważ, że Lisk nie jest tak naprawdę kryptowalutą, ale tokenem narzędziowym.

Kryptowaluta Lisk – jak kupić?

Lisk (symbol LSK) jest dostępny na wiodących giełdach kryptowalut. Liska można kupić m.in. na BitBay. Ciekawostką jest to, że nie można kopać (wyodrębniać) LSK. Algorytm użyty w Lisk nie jest dowodem pracy, ale delegowanym dowodem stawki. Wybrani delegaci są odpowiedzialni za zatwierdzanie transakcji i weryfikację bloku. Ten proces nazywa się kuciem Lisk. Delegaci odpowiedzialni za zatwierdzanie transakcji są wybierani przez społeczność w formie głosowania.

Jaki portfel wybrać dla Lisk?

Lisk nie jest kompatybilny z portfelami sprzętowymi, wymaga specjalnych, samodzielnie zaprogramowanych portfeli. Aby przechowywać Liska, możesz wygenerować portfel papierowy ze strony liskpaperwallet.com lub użyć następujących opcji:

  • Lisk Nano – portfel biurkowy, nie wymaga synchronizacji blockchain. Łączy się bezpośrednio z siecią Lisk.
  • Lisk Hub – aplikacja komputerowa do wysyłania i odbierania LSK.
  • Lisk Mobile – aplikacja telefoniczna do wysyłania i odbierania LSK.

Obecnie LSK jest notowany w parach walutowych na wielu giełdach, w tym Binance i Bittrex. Ten token służy głównie do handlu i spekulacji. Obecnie LSK zajmuje 41 pozycję w rankingu CoinMarketCap pod względem kapitalizacji rynkowej. Obecna cena Lisk wynosi 1,56 USD za monetę, około 5,93 PLN.