10 sposobów na zostanie milionerem przed trzydziestką

pierwszy milion

2386

Jeśli jesteś nastolatkiem lub masz około 20 lat i szukasz okazji do zarobienia pierwszych sześciu zer przed ukończeniem trzydziestki, istnieje kilka sposobów na osiągnięcie tego celu. Musisz jednak zdać sobie sprawę, że te wskazówki nie są schematem „jak szybko się wzbogacić”. Są to raczej proste strategie zarabiania pieniędzy, których skuteczność została udowodniona. Im więcej korzystasz, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz obserwować, jak rosną twoje pieniądze. Przeczytaj więc 10 najważniejszych zasad i zacznij odliczać do trzydziestki. Przy odrobinie szczęścia i ogromnej ciężkiej pracy możesz dołączyć do klubu milionerów.

1. Zwiększ swoje dochody

Naprawdę nie możesz przymknąć na to oka. W przeciwnym razie nie możesz oczekiwać, że zostaniesz milionerem przed magiczną liczbą 30. Aby osiągnąć ten trudny cel, musisz zwiększyć swoje dochody. Koniec opowieści. I niezależnie od sposobu – czy to poprzez dodatkowe szkolenie, zdobycie nowego doświadczenia, rozpoczęcie nowej działalności lub otwarcie rachunku inwestycyjnego. Musisz tylko zwiększyć przepływ pieniędzy. Zwykle oznacza to dywersyfikację źródeł przychodów. Byłbyś zaskoczony, wiedząc, ile źródeł mają milionerzy (czytaj: znacznie więcej niż jeden).

2. Inwestuj, nie oszczędzaj

Co zrobić z pieniędzmi, które pozostawiłeś po opłaceniu kosztów utrzymania itp.? Powinny przejść na rachunek inwestycyjny, na którym mają największe szanse na pomnożenie. Bezpieczny, długoterminowy rachunek inwestycyjny jest najlepszym sposobem na to. Odsetki, regularne składki i wyższa wycena aktywów prowadzą do większej szansy na wzrost pieniądza niż tradycyjne oszczędzanie.

3. Pozbądź się długów

Jeśli masz długi, ale nie masz z nich żadnych pieniędzy, to są to twoje własne długi (z kart kredytowych, linii kredytowych itp.). Spłać je jak najszybciej lub zapomnij o swoich szlachetnych planach w najbliższej przyszłości. Zadłużenie osobiste jest największą przeszkodą w zdobywaniu bogactwa. I jeszcze jedna ważna uwaga: unikaj, jak pożar, sytuacji, w której jednocześnie spłacasz długi i budujesz swoją własność. Skoncentruj się na jednej strategii na raz.

4. Żyj prosto

Żyjąc prosto, unikasz niepotrzebnych kosztów, które niosą szanse na zostanie milionerem. Milionerzy, którzy są winni wszystko sobie, są w większości bardzo ekonomiczni i odmawiają wydawania pieniędzy, dopóki nie zostaną do tego zmuszeni. W pewnym momencie będziesz musiał rozwinąć te cechy. Zaoszczędź sobie kupując luksusowy samochód, zanim zarobisz kolejny milion.

5. Ucz się handlu

Mówiąc między nami, handel i inwestowanie to nie to samo. Inwestowanie opiera się na długoterminowej strategii z silnym naciskiem na zarządzanie ryzykiem i regularne, ciągłe wpłaty. Handel polega na jak najszybszym kupowaniu i sprzedawaniu aktywów finansowych, tak aby przynosiły jak najwyższy zysk. Jeśli zdobędziesz jak najwięcej doświadczenia i praktyki, staniesz się całkiem dobrym traderem. Musisz tylko uważać i unikać zawyżania rachunków.

6. Śledź swoje postępy

Milionerzy są niezwykle zmotywowani. Wyznaczają cele, rejestrują wszystko i metodycznie śledzą ich postępy. Jeśli chcesz osiągnąć ich rangę, będziesz musiał przyzwyczaić się. Wyznaczając cele i śledząc postępy, wytrenujesz swój umysł, aby odnieść sukces.

7. Próbuj nowych rzeczy

Przeciętny milioner, zanim zarobił fortunę, poniósł wiele niepowodzeń. Nie bał się eksperymentów ani nowych rzeczy. Jeśli naprawdę chcesz pomnożyć swoje finanse, musisz wyjść poza swoją prywatną, bezpieczną strefę. Niezależnie od formy – niezależnie od tego, czy będzie to otwarcie firmy, poszukiwanie nowych sposobów rozwiązywania problemów lub nauka nowych rzeczy – musisz poszerzyć swoje horyzonty.

8. Znajdź mentora

Prawie każdy milioner powie ci, że kiedyś miał mentora lub kogoś, kto pomógł mu inaczej spojrzeć na świat. Niestety wielu młodych ludzi ogranicza się do własnej grupy wiekowej. Po prostu nie mają nikogo, kto mógłby go podziwiać i uczyć się. Jako młoda osoba powinieneś aktywnie szukać mentora, który ci pomoże. A kiedy go znajdziesz, chętnie podzieli się swoją mądrością, która pomoże ci w tej przygodzie.

9. Miej wielkie marzenia

Nie ograniczaj się do 1 miliona dolarów. Pomyśl o większej kwocie o 10, a nawet 100 milionach. Im większe ambicje, tym większe prawdopodobieństwo spełnienia marzeń. Z całego serca zachęcamy do marzeń o wielkości. W końcu w końcu stajesz się tym, za kogo się uważasz lub będzie. Ale tak długo, jak długo o tym myślisz.

10. Daj jak najwięcej od siebie

Może to zabrzmieć jak truizm, ale pieniądze to nie wszystko. Jeśli nie jesteś cenny dla tych, których spotkasz na swojej drodze, nigdy nie osiągniesz celu. Stanie się milionerem nie jest grą o sumie zerowej między zwycięzcami a przegranymi. Chodzi o dawanie tak wiele, aby stać się wartością dla innych. Jest to wartość, za którą z przyjemnością zapłacą jeden dzień.