Najbogatsze rodziny w Polsce

851

Tygodnik „Wprost” opublikował ranking najbogatszych rodzin w Polsce. Pierwsze miejsce nie jest zaskakujące – zajmuje je rodzina Kulczyk z aktywami o wartości prawie 16 mld zł.

1. Rodzina Kulczyków

Ranking „Wprost” pokazuje, że najbogatszą rodziną w Polsce są Grażyna Kulczyk z dziećmi: Dominika i Sebastian. Ich aktywa wyceniane są na 15,7 mld zł. „Oprócz majątku gotówkowego lub nieruchomości luksusowych dziedzictwo obejmowało również udziały wielu firm, w tym koncern chemiczny Ciech, budowę farm wiatrowych Polenergia czy Autostrada Wielkopolska” – czytamy w tygodniku.

2. Rodzina Solorzów

Zygmunt Solorz z dziećmi (Piotr, Tobias i Aleksandra) ma aktywa o wartości 10,1 mld zł. Synowie Zygmunta Solorza, starszy Tobiasz i młodszy Piotr są silnie zaangażowani w działalność ojca.

3. Rodzina Staraków

Jak pisze Wprost, Jerzy Starak, Anna Woźniak Starak i jego syn Piotr mają aktywa o wartości 5,9 mld zł. Są właścicielami firmy Polpharma, największego producenta leków w Polsce i Herbapola, producenta herbat ziołowych.

4. Rodzina Juroszków

Majątek Zbigniewa Juroszka z synem Mateuszem szacuje się na 3,5 mld zł. Juroszek senior jest właścicielem firmy deweloperskiej Atal, a Juroszek junior kieruje STS – największym prywatnym bukmacherem w Polsce.

5. Rodzina Ptaków

Majątek rodziny Antoniego Ptaka szacuje się na 3,1 mld zł. Ptaki są właścicielami wielkiego centrum handlowego Ptak Fashion City w Rzgowie pod Łodzią. Jak pisze Wprost, każdego dnia robi tam 20 000 zakupów. ludzie.