Niemiecki indeks giełdowy Dax wyraźnie traci na otwarciu – nie będzie korekty?

730

Wczorajsza sesja na temat niemieckiego DAX rozpoczęła się od niewielkiej luki wzrostu. Indeks skonsolidowany przez większość sesji, zakres notowań nie przekroczył 100 punktów. Dziś notowania otwierają wyraźny minus, w chwili, gdy niemiecki indeks giełdowy DAX traci ponad 1%, a przed nami cały dzień. Wyraźne słabe otwarcie nie zachęca inwestorów do kupowania, cały czas jesteśmy w trendzie spadkowym.

Zobaczmy, jak wygląda sytuacja techniczna. W przedziale H4 widać, że rynek nie miał siły przetestować wczoraj nawet strefy oporu przy 11000 punktach. Jeśli dax ma dokonać większej korekty w górę, poziom ten powinien zostać przełamany, dopóki cena pozostaje poniżej – istnieje trend spadkowy.

W dolnym przedziale czasowym – M30, była szansa na narysowanie systemu wywodzącego się z klasycznej analizy technicznej – oRGR. Taka formacja może zwiastować odbicie, ale najpierw powinieneś poczekać na uformowanie prawej ręki. Należy również pamiętać, że w tego rodzaju formacji jedynym potwierdzonym sygnałem wzrostu będzie zerwanie linii szyi, tj. Wokół strefy oporu z przedziału H4 -11000 punktów. Jeśli rynek nie zareaguje na wsparcie w 10760 punktach, bardzo prawdopodobne jest, że zobaczymy atak na ostatnie minima.