Obrona rogowa

1644

Obrona rogowa

Obrona rogowa tworzona jest całym układem możliwych systemów i sposobów gry. Rozpoczynający gracze jednak często nie potrafią sobie wyobrazić, jakich efektów mogą z nimi osiągnąć. Dlatego pozwólcie chociaż krótkie zaznajomienie z tymi wspaniałymi narzędziami dla gry w ruletkę.

Opis systemu

Systemy obrony rogowej są pewnym przeciwciężarem wszystkich systemów, ktore wykorzystują stawianie na poszczególne numery. Każdy bardziej doświadczony gracz to wie. Kiedy obstawia numer, możliwy profit jest wysoki, owszem znacznie niepewny i nawet możemy się znacznie naczekać.

System obrony rogowej jest coś zupełnie innego. Są to dużo więcej zrównoważone systemy, i o ciekawe wyniki nie jest tu nędza. Ryzyko, które u stawek na numery jest znaczące, u obrony rogowej stanowczo jest obniżone skutecznym rozłożeniem wkładu na płótnie.

Przyład nr 1: Obrona rogowa pięciu żetonów

Obstawiamy tu na konkretny numer i jego cztery rogi.

W naszym wypadku obstawiliśmy numer 26. Nasuwa się tu porównanie z obstawianiem numeru. Tak, kiedy stawiasz 5 żetonów na numer i wygrasz, bierzesz 175 żetonów, jednak jakie podczas tego podchodzisz ryzyko! Systemy obrony rogowej to ryzyko stanowczo obniżają, chociaż więc tu za swych 5 dolarów nie uzyskasz 175 żetonów, jednak za to pokrywasz 5 żetonami efektywnie 9 numerów, awięc jedną czwartą płótna!

Każdy z tych 5 numerów wypłaca wygraną minimalnie w stotunku 8:1. Do tego prawodopodobieństwo wygranej nie jest tu 1:37 jak u stawek na konkretny numer, lecz 1:4,5 i to już jest przecież stanowczo korzystniejsze!

Przykład obrony rogowej 5 żetonami

Możliwe efekty finansowe – Obrona rogowa 5 żetonami

Jeżeli padnie niektóry z numerów:

  Rachunek wypłaty

Zysk

22, 24, 28, 30

8:1 (+1)

4 żetony

23, 25, 27, 29

8:1 x 2 (+2)

13 żetonów

26

(35:1) + ((8:1) x 4) +5

67 żetonów