Oddawanie zysków

463

Dzisiejsza lekcja zagłębi się w to, co może być najbardziej frustrujące ze wszystkich błędów handlowych; chodzi o rozdawanie zysków z handlu bez powodu. Wyjaśnijmy od razu; istnieją zarówno dobre, jak i złe powody, oddawania na rynek wypracowanych zysków giełdowych .

Powody są w zasadzie proste; nie wszystkie transakcje będą opłacalne, nawet jeśli zostaną zdyscyplinowane zgodnie ze swoją strategią. Transakcje przynoszące straty i zyski są częścią każdej strategii handlowej i są losowo rozdzielane szeregowo / czasowo. Nie ma powodu się denerwować ani denerwować, gdy oddajesz część swoich zysków na tych stratnych pozycjach, możemy zatem powiedzieć, że wystąpienie stratnej transakcji było naturalne. Musisz także zdać sobie sprawę, że jest to tylko „część gry” lub „koszt prowadzenia działalności gospodarczej”, a następnie przejść dalej.

Przejdźmy teraz do złych powodów rozdawania zysków z handlu, które sprawiają, że chcesz wziąć kij baseballowy i trafić go w głowę, ponieważ „wiedziałeś, że nie powinieneś”, a jednak zrobiłeś coś złego. Mówię w zasadzie o spłacie zysków z handlu, ponieważ albo tak naprawdę nie wiesz, co robisz, albo jesteś uzależniony od bycia na rynku, a może jedno i drugie jednocześnie. Porozmawiajmy o tym bardziej szczegółowo, aby dowiedzieć się, dlaczego nadal rozdajesz swoje zyski, a następnie, miejmy nadzieję, położyć temu kres …

Powody uzależnienia od tradingu

Powszechnie wiadomo, że osoby używające gotówki lub karty debetowej wydają co miesiąc mniej pieniędzy niż osoby korzystające z kart kredytowych. Dlaczego? Z psychologicznego punktu widzenia, kiedy masz limit 10.000 $ na karcie kredytowej, bardziej prawdopodobne jest, że kupisz coś, czego tak naprawdę nie potrzebujesz. Dzieje się tak, ponieważ gdy pieniądze nie są prawdziwe, ból związany z ich utratą jest opóźniony.

Na karcie kredytowej nie ma prawdziwych pieniędzy, to nie jest gotówka. Wprowadza to zamieszanie mentalne, ponieważ emocjonalnie oddziela cię od wydawanych pieniędzy. Kiedy jesteś przywiązany do wydawanych pieniędzy, bardziej prawdopodobne jest, że wydasz znacznie więcej.

Możesz teraz zapytać, jak to dotyczy handlu?

Patrząc na twoje konto handlowe, widzisz również liczby na ekranie komputera, to nie są prawdziwe, namacalne pieniądze. Jest to podobne do korzystania z karty kredytowej lub żetonów w kasynie, ponieważ nie odczuwa się namacalnie „poczucia pieniędzy”. Ludzie zachowują się inaczej, gdy używają prawdziwych pieniędzy, które mogą ich dotykać i wąchać. Oznacza to, że działają w bardziej logiczny i odpowiedzialny sposób. Wcześniej napisałem o tym artykuł, który możesz przeczytać później.

Rozdawanie zarobionych zysków zaczyna się od poczucia „oddzielenia” od pieniędzy na naszym koncie handlowym. Kiedy masz zyskowną transakcję, to naturalne, że masz wrażenie, że rynek „daje ci” pieniądze, ale dopiero po ponownej wymianie na namacalny odpowiednik. Twoje emocjonalne przywiązanie do właśnie zarobionych pieniędzy jest niewielkie. Jest to jeden z elementów handlu, w którym brak przywiązania emocjonalnego jest w rzeczywistości czymś złym.

Chcesz się poczuć, jakbyś właśnie zarobił pieniądze. Musisz poczuć się jak oni, jeśli chcesz je zachować. Są twoi. Co powstrzymuje Cię przed wypłacaniem większości swoich zysków każdego miesiąca? Gwarantuję ci, że jeśli będziesz trzymał w rękach świeżo zarobiony tysiąc, dwa lub dwadzieścia tysięcy dolarów, sprawi, że będziesz bardziej defensywny (będziesz o to dbał lepiej) niż gdyby te kwoty były na twoim rachunku handlowym. Aby zrozumieć, dlaczego tak wielu handlowców nie płaci zysków, musimy zagłębić się w uzależnienie i podświadomość …

Trading i nałóg

Uzależnienie od handlu jest tak naprawdę uzależnieniem od hazardu. Ludzie często nie są świadomi swojego uzależnienia lub zaprzeczają, gdy ktoś mówi im, że mają „problem” z handlem lub hazardem. W końcu są tak pochłonięci dreszczem emocji związanych z byciem na rynku, że nie mogą jasno myśleć o tym, co naprawdę robią.

Zgodnie z artykułem „Jak mózg uzależnia się od hazardu” opublikowanym w Scientific American:
„Dotychczasowe badania pokazują, że patologiczni gracze i uzależnieni od narkotyków mają wiele takich samych genetycznych predyspozycji do impulsywności i szukania nagrody. Tak jak uzależnieni od narkotyków potrzebują coraz silniejszych dawek, aby uzyskać„ wysoki ”poziom, tak samo gracze potrzebują coraz bardziej ryzykownych ruchów. Obie grupy wykazują również podobne objawy odstawienia, gdy są oddzielone od pożądanych leków lub emocji ”.

Handlowiec uzależniony od handlu jest naprawdę uzależniony od ryzyka. Poczucie posiadania ryzykownych pieniędzy uwalnia dopaminę w mózgu, co sprawia, że ​​„czuje się dobrze”. Podobnie jak w przypadku narkotyków, z czasem potrzeba coraz więcej, a trader zwiększa ryzyko (poprzez nadmierne handlowanie i / lub ryzykowanie większych kwot), jeśli nadal chce odczuwać „pozytywne” emocje lub emocje.

Możemy być stymulowani mentalnie przez ryzyko i przegraną, a ten błędny cykl można powtórzyć, aby oczyścić rachunek. Może nawet spowodować, że nadal będziesz tracić więcej pieniędzy wpłaconych na rozliczone konto, ponieważ wszystko, czego szukasz, to poczucie bycia na rynku, ponieważ jesteś uzależniony od dopaminy.

Widzimy, jak niebezpieczne może być uzależnienie od handlu i jak często pozostaje niezauważone. Jeśli nie ma fizycznego związku z ryzykownymi pieniędzmi, jak powiedzieliśmy wcześniej, znacznie łatwiej jest się uzależnić. Zasadniczo, gdy jesteś traderem, musisz przezwyciężyć wiele przeciwności, które będą próbowały uzależnić cię od rynku, poczucia bycia na rynku. Twoim zadaniem jest upewnienie się, że nie uzależniasz się.

Cytowany wcześniej artykuł mówi również:
„Ponowne zrozumienie kompulsywnego zachowania graczy pomogło naukowcom na nowo zdefiniować uzależnienie samo w sobie. Chociaż eksperci używali terminu uzależnienie jako uzależnienia chemicznego, teraz określają go jako działanie powtarzalne i satysfakcjonujące, ale z poważnymi konsekwencjami. To doświadczenie może zażywaj kokainę lub heroinę, a także emocje związane z podwojeniem stawek w kasynie ”.

Czujemy się uzależnieni od ryzyka, a nie od zarabiania pieniędzy i zysków. Dlatego ludzie oddają swoje zyski z handlu; rzeczywiste uczucie zarabiania pieniędzy w opłacalnej transakcji blednie w porównaniu z emocjami związanymi z ładowaniem dopaminy i ekscytującą jazdą, która pojawia się, gdy inwestor powraca na rynek i ponownie ryzykuje swoje pieniądze. Niezależnie od tego, czy jest to twój własny kapitał, czy zyski, które przyniósł ci rynek, jesteś emocjonalnie gotów szukać ryzyka, aby zaspokoić swoje uzależnienie od handlu (uzależnienie, o którym możesz nawet nie wiedzieć).

Jak powiedziałem wcześniej, jest to błędne koło, które pochłonie cię, jeśli na to pozwolisz. Musisz zdać sobie z tego sprawę, sporządzić plan i podjąć wysiłek, aby z nim walczyć.