PGE i Energa z mocnym wzrostem

427

Czwartkowa sesja na GPW była wzrostowa dla większości spółek. Na koniec sesji wartość indeksu WIG20 wyniosła 2172.47 punktów, co stanowi wzrost o 0,59%. Indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,51%.

Firmy energetyczne w górę

Po silnym spadku wczoraj sektor energetyczny najbardziej się rozwinął podczas czwartkowej sesji, która najbardziej straciła wczoraj. Indeks WIG-Energia zyskał dziś 2%.

PGE była jedną z najszybciej rozwijających się firm i wczoraj była liderem spadków. Dziś PGE ogłosiło podpisanie listu intencyjnego z ZUS w sprawie nawiązania współpracy mającej na celu stworzenie sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych zlokalizowanych w oddziałach ZUS. Na koniec sesji cena akcji PGE wyniosła 7,90 PLN, co stanowi wzrost o 2,76%. Podczas sesji inwestorzy najwięcej zapłacili za 8,01 PLN za akcje PGE.

Firma energetyczna Enea, której cena zamknięcia wyniosła 8,90 PLN, zakończyła sesję solidnym wzrostem, wzrostem o 2,12%. Była to także sesja wzrostowa dla Energa, która zakończyła dzień wzrostem o 1,26%. Na koniec sesji cena akcji Energy wyniosła 6,42 PLN.

Firma energetyczna Tauron zakończyła dzisiejszą sesję na zielono. Na koniec cena akcji Tauron wyniosła 1,55 PLN, co stanowi wzrost o 0,91%.

CCC jest liderem sesji. Santander to zielona wyspa wśród banków
Firma obuwnicza CCC była niewątpliwie liderem wzrostu na czwartkowej sesji. Na zamknięciu cena akcji wyniosła 136,40 PLN, co było dzisiejszym maksimum. Firma zakończyła dzisiejszą sesję wzrostem o 4,92%. Była to druga tak silna sesja dla CCC z rzędu.

JSW wciąż nie działa

Po czerwonej stronie rynku było 7 spółek z indeksu WIG20. JSW okazał się liderem upadków, dla których była to kolejna sesja zakończona spadkiem. JSW rozpoczął dzień powyżej znaku, aw pierwszych godzinach handlu wzrost wyniósł nawet 2%. W dalszej części sesji cena akcji JSW spadła. Wreszcie na koniec cena akcji wyniosła 22,66 PLN, co oznacza spadek o 2,58%. To ósma z kolei sesja spadkowa dla tej firmy.

Alior Bank najbardziej stracił wśród największych banków. Na koniec sesji za akcje Alior Banku zapłacono 39,42 zł, co oznacza spadek o 0,86%.

PGNiG znalazło się również na czerwonej stronie rynku. Przez większą część sesji cena akcji spółki rosła, czasem nawet o 2%. Pod koniec handlu kurs spadł. Wreszcie PGNiG zakończyło czwartkową sesję spadkiem o 0,64%.