Podsumowanie dnia: Totalna wyprzedaż rynku ropy w obliczu końcówki listopada . 2020

618

5% spadek cen ropy naftowej

Z pewnością nie w ten sposób inwestorzy na rynku naftowym wyobrażali sobie koniec tygodnia. Ropa naftowa WTI straciła do 5% w wyniku bardzo negatywnych komentarzy na temat zbliżającego się spotkania OPEC. Po pierwsze, powiedziano, że Arabia Saudyjska powie, że nie jest już w stanie zrekompensować wyższej produkcji niektórych producentów. Ponadto Rosja wskazała, że dalsze przedłużenie umowy o cięciu produkcji powinno zostać omówione w kwietniu, tj. po wygaśnięciu obecnej. Jednak biorąc pod uwagę tak dużą sprzedaż surowca, można się spodziewać, że członkowie kartelu i Rosja ponownie rozważą dalsze działania na rynku naftowym.

Czarny piątek

Dzień po Święcie Dziękczynienia to również święto konsumpcjonizmu w Stanach Zjednoczonych i ostatnio na całym świecie. W sklepach są ogromne wyprzedaże, które przyciągają ludzi do wydawania ogromnych sum pieniędzy. Wyniki sprzedaży z tego dnia pokażą firmom, jak wygląda stan obywateli amerykańskich.

Z drugiej strony, na giełdzie nastąpiła niewielka sprzedaż. Pomimo skróconej sesji, Wall Street pokazała dziś umiarkowane spadki. Z drugiej strony Wall Street kończy się w tym tygodniu bardzo blisko historycznych szczytów, co dotyczy również niektórych indeksów europejskich.

Refleksja na temat chilijskiego peso

Chilijskie peso jest dziś jedną z najsilniejszych walut, co jest związane z komunikatem banku centralnego, który w razie potrzeby zamierza interweniować na rynku walutowym. Ponadto dane dotyczące produkcji przemysłowej okazały się lepsze od oczekiwań rynku. Produkcja przemysłowa w październiku odnotowała spadek o 3,4%, a spadek o 5,7%.