Kim jest zawodowy pokerzysta i jakie cechy powinien posiadać?

95

Ludzie, którzy nie grają w pokera profesjonalnie, mogą mieć różne zawody i prowadzić różnorodne życie. Ci gracze często grają tak, jak się czują, jeden jest napięty, a drugi blefuje jak szalony. Uwalniają swoją spokojną naturę lub wręcz przeciwnie, rozkładają skrzydła jeszcze bardziej. Jeden jest barmanem, a drugi nauczycielem matematyki.

Profesjonaliści grający w pokera to jednak inna historia. Najlepsze z nich są mocno ugryzione w mechanikę gry. Są technicznie dobrze przygotowani, podobnie jak sportowcy i trenerzy fitness. Ich celem jest precyzja i gra na najwyższym możliwym poziomie tak często, jak to możliwe.

Inteligencja jest cechą występującą u wielu specjalistów. Podejmowanie decyzji wymaga doświadczenia, mądrości i spokoju. Ich etyka „pracy” jest na bardzo wysokim poziomie i, prawdę mówiąc, dzięki umiejętnościom analitycznym i predykcyjnym sprawdzą się w wielu firmach.

Przedsiębiorczy pokerzyści online działają bardzo podobnie: mają osobistego trenera, odwiedzają witryny szkoleniowe, czytają książki, blogi i fora. Rutyna sportowca bardzo dobrze pasowała do ich życia; w końcu poker to ta sama dyscyplina, co koszykówka lub szachy.

Odważny, niekonwencjonalny, przewidujący. Ok, już to wiemy i co gracz pokerowy powinien wziąć pod uwagę i zrobić, jeśli chce zacząć grać na pełny etat? Co powinieneś zrobić, jeśli rozważasz taką ścieżkę kariery?

  • Utwórz szczegółowy plan gry. Poświęć kilka tygodni na przemyślenie tego. Ile będziesz się uczył i ile grasz? Czy jesteś w stanie utrzymać to tempo przez wiele miesięcy i lat? Czy nudzą Cię karty? Być może poker będzie działał lepiej jako hobby, gdzie jego miejsce w życiu wielu osób. Teraz daje ci radość, ale co stanie się za rok lub dwa?
  • Przede wszystkim bądź szczęśliwym człowiekiem. Twoja rodzina zasługuje na spokój, więc zanim pomyślisz o profesjonalnej grze, upewnij się, że masz wszystko zorganizowane. Stresujące środowisko pokerowe jest wystarczającym obciążeniem. Dbając o siebie, zapewnisz sobie lepsze warunki do spokojnej i dobrej gry.
  • Bądź dobrym graczem. Prozaiczne, ale jeśli chcesz grać, musisz realistycznie przekonwertować lub pozwolić sobie na to. Weź pod uwagę prawdziwe obliczenia, nie oszukuj się i pamiętaj, że gra jest dynamiczna i za rok może być inaczej, jeśli nie będziesz trzymał się ciągłego procesu ulepszania swojej strategii.
  • Bądź twardy i unikaj pokus. Picie, imprezowanie, wydawanie „łatwych” pieniędzy na rzeczy, których nie potrzebujesz, to tylko kropka na pokusie pokus online, na które narażony jest gracz online. Wszystko to wpływa na współczynnik wygranych i musi odejść od twojego umysłu, jeśli poważnie myślisz o pokerze.
  • Bądź dumnym graczem. Stare powiedzenie mówi, że nie ma wstydu w pracy. To człowiek, który może zhańbić zawód i taka jest prawda. Więc jeśli chcesz usiąść przy stołach i zarabiać na tym, bądź dumny z tego, że nazywasz się „planem biznesowym”. Powiedz rodzinie, co chcesz robić, i wytłumacz realnie, co możesz osiągnąć, aby mogli cię wesprzeć i że możesz mieć w sobie opata na trudne czasy.
  • Bądź od siebie wymagający. Gra w pokera jest pracą, a jeśli chcemy zarabiać, nie możemy być leniwi. Musisz to jasno powiedzieć na początku swojej kariery i nigdy o tym nie zapominać.