Kim jest zawodowy pokerzysta i jakie cechy powinien posiadać?

2182

W pokerze wygrywają najlepsi, co jednak trzeba zrobić, by znaleźć się w takim gronie? Oprócz nabytych umiejętności przyda się też kilka cech charakteru, decydujących o tym, czy gracz zostanie prawdziwym zawodowcem, czy też zatrzyma się na poziomie „niedzielnego gracza”.

Ludzie, którzy nie grają w pokera profesjonalnie, mogą mieć różne zawody i prowadzić różnorodne życie. Ci gracze często grają tak, jak się czują, jeden jest napięty, a drugi blefuje jak szalony. Uwalniają swoją spokojną naturę lub wręcz przeciwnie, rozkładają skrzydła jeszcze bardziej. Jeden jest barmanem, a drugi nauczycielem matematyki.

Profesjonaliści grający w pokera to jednak inna historia. Najlepsze z nich są mocno ugryzione w mechanikę gry. Są technicznie dobrze przygotowani, podobnie jak sportowcy i trenerzy fitness. Ich celem jest precyzja i gra na najwyższym możliwym poziomie tak często, jak to możliwe.

Inteligencja jest cechą występującą u wielu specjalistów. Podejmowanie decyzji wymaga doświadczenia, mądrości i spokoju. Ich etyka „pracy” jest na bardzo wysokim poziomie i, prawdę mówiąc, dzięki umiejętnościom analitycznym i predykcyjnym sprawdzą się w wielu firmach.

Przedsiębiorczy pokerzyści online działają bardzo podobnie: mają osobistego trenera, odwiedzają witryny szkoleniowe, czytają książki, blogi i fora. Rutyna sportowca bardzo dobrze pasowała do ich życia; w końcu poker to ta sama dyscyplina, co koszykówka lub szachy.

Odważny, niekonwencjonalny, przewidujący. Ok, już to wiemy i co gracz pokerowy powinien wziąć pod uwagę i zrobić, jeśli chce zacząć grać na pełny etat? Co powinieneś zrobić, jeśli rozważasz taką ścieżkę kariery?

  • Utwórz szczegółowy plan gry. Poświęć kilka tygodni na przemyślenie tego. Ile będziesz się uczył i ile grasz? Czy jesteś w stanie utrzymać to tempo przez wiele miesięcy i lat? Czy nudzą Cię karty? Być może poker będzie działał lepiej jako hobby, gdzie jego miejsce w życiu wielu osób. Teraz daje ci radość, ale co stanie się za rok lub dwa?
  • Przede wszystkim bądź szczęśliwym człowiekiem. Twoja rodzina zasługuje na spokój, więc zanim pomyślisz o profesjonalnej grze, upewnij się, że masz wszystko zorganizowane. Stresujące środowisko pokerowe jest wystarczającym obciążeniem. Dbając o siebie, zapewnisz sobie lepsze warunki do spokojnej i dobrej gry.
  • Bądź dobrym graczem. Prozaiczne, ale jeśli chcesz grać, musisz realistycznie przekonwertować lub pozwolić sobie na to. Weź pod uwagę prawdziwe obliczenia, nie oszukuj się i pamiętaj, że gra jest dynamiczna i za rok może być inaczej, jeśli nie będziesz trzymał się ciągłego procesu ulepszania swojej strategii.
  • Bądź twardy i unikaj pokus. Picie, imprezowanie, wydawanie „łatwych” pieniędzy na rzeczy, których nie potrzebujesz, to tylko kropka na pokusie pokus online, na które narażony jest gracz online. Wszystko to wpływa na współczynnik wygranych i musi odejść od twojego umysłu, jeśli poważnie myślisz o pokerze.
  • Bądź dumnym graczem. Stare powiedzenie mówi, że nie ma wstydu w pracy. To człowiek, który może zhańbić zawód i taka jest prawda. Więc jeśli chcesz usiąść przy stołach i zarabiać na tym, bądź dumny z tego, że nazywasz się „planem biznesowym”. Powiedz rodzinie, co chcesz robić, i wytłumacz realnie, co możesz osiągnąć, aby mogli cię wesprzeć i że możesz mieć w sobie opata na trudne czasy.
  • Bądź od siebie wymagający. Gra w pokera jest pracą, a jeśli chcemy zarabiać, nie możemy być leniwi. Musisz to jasno powiedzieć na początku swojej kariery i nigdy o tym nie zapominać.

10 najlepszych cech, które stanowią o tym, że jest się dobrym graczem w pokera

Zarządzanie pieniędzmi

Zarządzanie pieniędzmi jest bardzo ważne – może nawet kluczowe – dla sukcesu pokera. I nie jest to trudne do nauczenia się, o ile jesteś gotów się zaangażować. Istnieje wiele dobrych zasobów wyjaśniających, jak najlepiej zarządzać swoimi pieniędzmi w odniesieniu do stawek i gier, w które grasz, więc musisz tylko trzymać się tej rady. Oczywiście, nie myśl, że jest to coś, co jest opcjonalne. Jest to absolutnie konieczne, aby mieć dobry bankroll zarządzania, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, znacznie obniżysz swoje szanse na sukces.

Nieustraszony

Chociaż nie trzeba być najodważniejszym człowiekiem, aby chodzić po ziemi, aby być dobrym graczem w pokera, gra wymaga pewnej lekkomyślności (z powodu braku lepszego słowa). Chodzi mi o to, że nie możesz obawiać się przegranej – nigdy – jeśli twój strach opiera się na czymś poza pokerem. Oznacza to, że musisz być w stanie zawsze grać w ręce w najlepszy sposób, nawet jeśli oznacza to, że możesz wylądować z turnieju przed kolejnym skokiem płatnym lub stracić dużą część swoich zarobków z sesji. Jeśli jakiś ruch jest prawidłowy z punktu widzenia gry, musisz być w stanie go wykonać i nie myśleć o żadnych zewnętrznych czynnikach.

Możliwość adaptacji

Nawet dobrzy gracze w pokera często padają ofiarą swojej niezdolności do przystosowania się. Poker jest grą, w której chodzi o to, aby być w stanie zorientować się w sytuacji, w której się znalazłeś, szybko dobierając swoich przeciwników i umieszczając ich w pewnych kategoriach mentalnych. Nie ma jednego właściwego sposobu, aby grać w tę grę. Istnieją pewne podstawowe zasady i reguły, ale aby być naprawdę dobrym graczem, musisz myśleć nieszablonowo i dostosować te zasady do tego, co dzieje się wokół ciebie.

Kontrolowanie emocji

Poker nie ma nic wspólnego z emocjami, a jednak jest bardzo mało gier i sportów, w których emocje są tak samo szalejące jak w pokerze. Kiedy już zaczniesz uczyć się gry poza regułami pokera, rozwiniesz pewne oczekiwania. Oczekiwania te są często miażdżone z powodu wariancji, pecha, a nawet własnych błędów. Mieszanka tych wszystkich rzeczy może stworzyć mocny koktajl emocji, a jedynym sposobem na sukces jest utrzymanie pełnej kontroli nad tymi emocjami i utrzymanie głowy na luzie. Jeśli pozwolisz swojemu sercu podejmować decyzje przy stołach, to pójdziesz bardzo niebezpieczną drogą.

Umiejętność uczenia się na własnych błędach

Jest to trudne, ponieważ zazwyczaj jesteśmy bardzo defensywni w stosunku do naszych błędów i niechętnie się do nich przyznajemy. Jednak w pokerze jest to jedna z podstawowych cech, a jeśli jej nie masz, to masz prawie gwarancję, że zawiedziesz. Podczas gdy inne linie pracy mogą być o wiele bardziej wyrozumiałe w tym względzie, poker może być brutalny, ponieważ Twoje błędy mogą kosztować Cię dużo pieniędzy w ciągu miesięcy lub lat. Jeśli nie jesteś otwarty na znalezienie rozwiązania, będziesz walił głową w ścianę. Wystarczy, że weźmiesz moją darmową książkę do gry w pokera, a będzie to świetny pierwszy krok, który pomoże Ci zidentyfikować swoje błędy i uczyć się na nich.

Inteligencja

Poker jest grą, która obraca się wokół liczb i obliczeń, więc bycie inteligentnym z pewnością pomoże Ci stać się dobrym graczem. Nie znaczy to, że trzeba być super inteligentnym, aby się tam dostać; osoba o przeciętnej inteligencji i wystarczającej chęci może stać się bardzo dobrym graczem w pokera, jeśli się na to zdecyduje.

Koncentracja

Przez cały ten czas, gdy masz martwą kartę przy stole, jest sposób, aby utrzymać się przy stole – a to oznacza skupienie się na akcji i uczenie się jak najwięcej o innych graczach przy stole. Utrata skupienia online jest szczególnie łatwa, z wszystkimi rozpraszaniem uwagi na wyciągnięcie ręki, ale powinieneś podjąć świadomy wysiłek, aby pozostać skupionym i korzystać z dostępnych narzędzi pokerowych, aby jak najlepiej wykorzystać czas, w którym nie grasz aktywnie.

Cierpliwość

Jeśli chcesz grać w dobrego pokera, online lub na żywo, spędzisz dużo czasu nie robiąc nic, składając swoje ręce i czekając na dobre miejsca. Szczerze mówiąc, cała ta rutyna może stać się dość nudna dość szybko, szczególnie w dni, kiedy nie masz prawie żadnych rąk do gry. Najłatwiej jest zacząć grać, kiedy wiesz, że nie powinieneś, bo nie możesz już dłużej tego robić. Ale aby odnieść sukces, trzeba być cierpliwym przez cały czas i czekać na swoje miejsca. Zacznijcie się chlapać, a w mgnieniu oka będziecie szukać tego znaku wyjścia.

Cel

Sukces w pokerze nie różni się wiele od sukcesu w innym konkurencyjnym środowisku. Aby osiągnąć swój cel, potrzebujesz dużo poświęcenia. Najlepsi gracze w pokera nie osiągnęli tego celu dzięki szczęściu – dotarli na szczyt, ucząc się nowych rzeczy i zawsze szukając nowych sposobów na ulepszenie swojej strategii pokerowej. Zostanie dobrym graczem w pokera wymaga wiele poświęcenia i determinacji, a bez nich nie zajdziesz zbyt daleko.

Właściwa ocena sytuacji

Różni ludzie podkreślają różne cechy, gdy mówią o pokerzystach, ale ja uważam, że dobra ocena jest niezbędna. Łączy się ona z tak wieloma innymi ważnymi cechami, a bez niej wszystkie inne stają się mniej istotne. Dobry gracz w pokera musi umieć ocenić swoją sytuację przy stole i poza nim, być realistą co do swoich umiejętności, umieć stawiać sobie realistyczne, ale i ambitne cele i wiele więcej.