Najlepsze portale giełdowe i finansowe

4631

Jeśli zaczniesz interesować się giełdą, nauczysz się inwestować, na pewno będziesz potrzebować wiarygodnych informacji. Poniżej znajdziesz portale giełdowe i finansowe, z których sam korzystam. Na tej liście nie ma blogów, skanerów technicznych i podstawowych oraz kilku innych kategorii, ponieważ kwalifikują się do osobnych wpisów.

Poniżej lista polskich portali finansowych i giedłowych według rankingu badającego ruch na stronach internetowych.

Informacyjne portale giełdowe

Parkiet – portal najbardziej znanej gazety giełdowej. Wszystko o GPW – wiadomości od firm, najnowsze informacje, opinie, komentarze i analizy. Należy do grupy Gremi Media (wydawca „Rzeczpospolitej”). Andrzej Stec jest redaktorem naczelnym.

StockWatch – aktualności, wywiady, raporty, ogłoszenia, komentarze rynkowe, czaty inwestorskie. Właścicielem serwisu jest Stockwatch.pl sp. Z o.o. Dyrektorem zarządzającym jest Łukasz Konopko, który zaczął od stanowiska redaktora na stronie.

Strefa inwestora – aktualności, komentarze, analizy, czaty inwestorskie i wiele innych. Redaktorem naczelnym jest Paweł Biedrzycki. Bardzo aktywni są także Piotr Kwestarz i Piotr Rosik. Rafał Irzyński z SII niedawno dołączył. Właścicielem strony jest JPP Group Sp. ogród zoologiczny. (właściciel m.in. portalu giełdowego Sindicator.net).

Infostrefa – portal giełdowy należący do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i Polskiej Agencji Prasowej. Informacje na temat spółek giełdowych, raportów ESPI i EBI, analiz i rekomendacji spółek, raportów domów maklerskich i innych informacji.

MonitorFX.pl – strona internetowa poświęcona głównie inwestorom działającym na rynku Forex, ale są też treści związane z GPW. Duży plus dla imponującego działu edukacyjnego – duża ilość praktycznej wiedzy.

Informacyjne portale finansowe

Polska Agencja Prasowa – państwowa agencja informacyjna. Wiarygodne źródło raportów ESPI i EBI oraz ogłoszeń firm.

Puls Biznesu – aktualności, analizy, komentarze z gospodarki i rynków finansowych. Portal należy do grupy Bonnier (właściciel m.in. bankier.pl). Działem inwestorskim kieruje Kamil Zatoński.

Bankier – kolejny portal finansowy z grupy Bonnier. Informacje na temat gospodarki, inwestowania, finansów osobistych, produktów bankowych. Przemysław Barankiewicz jest redaktorem naczelnym, a Krzysztof Kolany jest odpowiedzialny za dział giełdy.

Pieniądze – informacje finansowe z kraju i ze świata. Strona należy do grupy Wirtualna Polska S.A. Łukasz Pałka jest liderem w kwestiach giełdowych.

Forsal – biznes, ekonomia, świat. Portal należy do grupy Infor (dziennik.pl, gazetaprawna.pl). Aleksandra Raczyńska jest redaktorką.