Czym jest porywacz przeglądarki ?

1605

Porywacz w przeglądarce to rodzaj złośliwego oprogramowania, które zmienia ustawienia przeglądarki i przekierowuje użytkownika na strony, których nie zamierzał odwiedzić.

Skąd się bierze porywacz przeglądarki

Wielu porywaczy przeglądarek pochodzi z dodatkowego oprogramowania, rozszerzeń, pomocników lub pasków narzędzi. Często elementy te mogą sprawić, że korzystanie z witryny stanie się przyjemniejsze dzięki interaktywnym treściom, takim jak animacje. Jednak niektóre dodatki mogą spowodować, że komputer przestanie odpowiadać lub wyświetli treści, których nie chcesz, takie jak wyskakujące okna.

Jak rozpoznać porywacza przeglądarki

Strona główna twojej przeglądarki została zastąpiona inną, a gdy spróbujesz ją otworzyć, zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę porywacza.

Jak pozbyć się porywacza przeglądarki

Usuń wszystkie zainstalowane ostatnio dodatki na urządzeniu. Wykonaj skanowanie za pomocą zaufanych programów antywirusowych, aby znaleźć elementy, które przejmują kontrolę nad Twoją przeglądarką.

Jak zapobiec porywaczom przeglądarki

  • Trzymaj się z dala od wszelkich innych programów pozyskanych od osób trzecich.
  • Włącz opcję potencjalnie niepożądanych programów (PNP) w swoim programie antywirusowym.

Zabezpiecz się przed porywaczami przeglądarki

Nie ma lepszego sposobu rozpoznawania, usuwania i zapobiegania porwaniom niż użycie narzędzia antywirusowego i ochrony antywirusowej w przeglądarce.