Jak wygląda oferta pożyczek krótkoterminowych?

2374

Pożyczki krótkoterminowe są bardzo atrakcyjne, ponieważ mogą pomóc w trudniejszej sytuacji finansowej. Klienci mają do wyboru pożyczki na termin 30 dniowy lub 60 dniowy, a po tym terminie pożyczkę należy oddać. Jest to bardzo ciekawa forma pozyskiwania dodatkowych środków, szczególnie w momencie oczekiwania na ważny przelew, wypłatę czy inne dodatkowe środki.

Pożyczka dla osób, które pierwszy raz z niej korzystają jest darmowa. Oznacza to, że pożyczone pieniądze oddaje się bez żadnych odsetek, chyba że nastąpi opóźnienie spłaty. Kolejne pożyczki krótkoterminowe są oprocentowane, dlatego warto wyliczyć, czy nadal taka pomoc się opłaca. Zazwyczaj okazuje się, że jest to dobre rozwiązanie, ponieważ koszty nie są duże, a pożyczka może znacząco pomóc. Otrzymać pieniądze może nawet tego samego dnia, ponieważ składany jest tylko wniosek i ujawnia się podstawowe dane osobowe klienta.

Stąd też może to być osoba jeszcze ucząca się, pracująca na zlecenie czy emeryt. Potrzeby są bardzo różne, często okolicznościowe i dlatego taka pożyczka może znacząco ułatwić gospodarowanie budżetem domowym. Osoby, które korzystają z pożyczek krótkoterminowych, jednocześnie inwestują w różne aktywa finansowe, które firma także może mieć do zaoferowania. Dla instytucji finansowej nie jest ważny również cel pożyczki, a jedynie kwota i określony termin spłaty. W takiej sytuacji należy oddać całą sumę i można starać się o kolejną pożyczkę.

Pożyczki krótkoterminowe ratalne

Inną odmianą pożyczek krótkoterminowych są pożyczki ratalne, które jak sama nazwa wskazuje, są na poszczególne raty, oddawane co miesiąc. Pożyczkę bierze się w dużych sumach i mogą to być nawet kwoty rzędu 30 tysięcy złotych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że im wyższa suma, tym i rat będzie więcej. Terminy ustalane są z firmą pożyczkową, ponieważ są one z góry określone, aby klient nie musiał spłacać pożyczki w nieskończoność. Najczęściej jest to okres około 5 lat, tak aby wysokość rat dla klienta była wygodna. Jest to większa odpowiedzialność, ponieważ każdego miesiąca należy pamiętać o spłacie raty. Kwota ta zawiera nie tylko część pożyczki, ale i koszty oraz odsetki.

Stąd też warto czasem starać się o niższą pożyczkę na najpotrzebniejszy cel, a dopiero następnym razem wziąć kolejną pożyczkę, kiedy ta w większości będzie spłacona. Zadłużyć się jest bardzo łatwo, dlatego warto kontrolować swoje decyzje finansowe. Instytucja finansowa ma prawo ścigać dłużnika z urzędu, ponieważ prawo na to pozwala. Pożyczki te są łatwe do otrzymania, jednak w przypadku kwot rzędu 50 tysięcy i więcej, instytucja ma prawo zażądać dokumentacji finansowej lub zawodowej. Czasem nawet klient zostaje sprawdzony w BIK pod względem zdolności kredytowej. Chodzi o zabezpieczenie, ponieważ w parabanku nie stosuje się żyrowania pożyczek. Jedynym zabezpieczeniem jest ściągalność pieniędzy z konta, dlatego warto mieć na bieżąco dodatni bilans na swoje zobowiązania. Pożyczki ratalne można spłacić wcześniej, jeśli sytuacja finansowa na to pozwala.

Więcej informacji
Artykuł został dostarczony przez portal centrumpozyczek360 – strona o pożyczkach krótkoterminowych.