Prawo serii w ruletce

3513

Prawo serii w ruletce

Pewnie każdy z nas słyszał o prawie serii. Jest to zjawisko obecne od zawsze, jednak nie potwierdzone naukowo. Najbardziej znane przykłady to zdarzające się w krótkim odstępie czasowym katastrofy samolotowe lub tym podobne zdarzenia.
Jest to zjawisko występujące również w innych dziedzinach, jak choćby sport. Przykład: drużyna, która nie zremisowała od wielu spotkań, w końcu remisuje kilka razy w krótkim odstępie czasu.

Prawo serii wysteruje również w grach liczbowych, oczywiście mowa teraz o ruletce. Ten kto spędził kilka godzin grając w tą grę, i notując wyniki, na pewno to zauważył. Zatem jak to wykorzystać na naszą korzyść?

Przede wszystkim należy prowadzić statystyki. Notować jakie liczby wypadaj z jakiego przedziału. Tu przykładem będzie przedział liczb: 1-12, 13-24, 25-23. Liczymy i notujemy ile razy trafiły się liczby z danego przedziału. Zauważymy, że któryś sektor wpada częściej niż inny. I ten właśnie obstawiamy.

W pewnym momencie seria się kończy i wpada liczba z innego przedziału, którego dawno nie było. Wtedy wielce prawdopodobne jest to, że ten tuzin wypadnie nam drugi raz w kolejnych spinach.

To samo ma się kolorów, choć w tym przypadku jest to mniej zauważalne. Ale gdy czekamy na serię czarnych, obstawiamy czerwone, trafiamy i powtarzamy zakład na czerwone.

Możemy też podzielić kolo ruletki na trzy części, i monitorować, na jakiej części ruletki kulka  zatrzymuje się częściej, a na której rzadziej. Jak wszystko w hazardzie nie jest to pewne, lecz warto temu się przyjrzeć i samemu wyciągnąć wnioski.

Najdłuższe serie w ruletce

Ruletka to gra losowa jednak lubiąca pewną powtarzalność. Efektem tego są nierzadko długie serie tych samych grup liczb. Oczywiście długie serie są nie na rękę wszystkim tym którzy grają systemami z progresją, a to na kolory czy też tuziny.

Więcej o ruletce online przeczytasz tutaj.

Według rachunku prawdopodobieństwa czym dłuższa seria np. koloru czerwonego, tym większa szansa że za kolejnym razem wypadnie na kolor czarny. Tyle w teorii, bo w praktyce bywa inaczej i długie serie „połówek”(grupy liczb których jest połowa na planszy) często sięgają ponad 10 razy pod rząd.

Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że im dłużej trwa seria tym większe prawdopodobieństwo, że za kolejnym obrotem ruletki nadal będzie kontynuowana. Po prostu jak już ruletka się „zatnie” na jakiś liczbach to żadne systemy i teoria prawdopodobieństwa nie pomogą.

Postanowiłem zatem opisać swoją przygodę z różnymi rodzajami ruletki pod względem najdłuższych serii, które napotkałem osobiście. Zachęcam też do pisania komentarzy z przykładami długich serii. A oto moje długie serie:

Ten sam kolor – 14 razy pod rząd

Ten sam tuzin – 8 razy pod rząd

Ta sama liczba – 3 razy pod rząd

Nie wypadnięcie jednego tuzina – 21 razy pod rząd