Rodzina Cabot

1411

Rodzina Cabotów, wybitna amerykańska rodzina od czasu przybycia Johna Cabota do Salem, Massachusetts, w 1700 roku. Rodzina Cabot cieszy się długą tradycją bogactwa, filantropii i talentu.

John i jego syn Józef byli odnoszącymi duże sukcesy kupcami, handlowali rumem i niewolnikami, a także prowadzili flotę prywatnych przedsiębiorców. Syn Józefa, George Cabot, wspierał rodzinną fortunę, ale najlepiej pamięta się o jego karierze politycznej – szczególnie o przywództwie Partii Federalistycznej, Essex Junto i Konwencji w Hartford.

Na przestrzeni pokoleń Cabotowie przenieśli się z Salem do Beverly do Bostonu w Massachusetts. Intermarriage z innymi zamożnymi rodzinami bostońskimi stworzył spójną społecznie arystokrację: Brahmins. Dobrze znani Braminowie pochodzenia Cabot to Francis Cabot Lowell, Arthur Tracy Cabot, Richard Clarke Cabot, Edward Clarke Cabot, Godfrey Lowell Cabot, Henry Cabot Lodge i jego wnuk Henry Cabot Lodge.

Członkowie rodziny wyróżnili się w medycynie, architekturze, polityce i filantropii. Massachusetts General Hospital, Boston Symphony i Harvard University to tylko nieliczni beneficjenci bogactwa Cabot.