Rządowa promocja na pieczywo, ciastka i owoce. Minister podwyższa jednak ceny na artykuły luksusowe

621
  • Ujednolicamy podatki. Jedna kategoria to jedna stawka podatkowa – mówi Teresa Czerwińska. Minister finansów przyznaje, że głównym celem było uproszczenie stawek VAT, ale w rzeczywistości wiąże się to z obniżeniem podatków.
  • Ujednolicamy podatki. Jedna kategoria to jedna stawka – mówi money.pl Teresa Czerwińska. Minister finansów przyznaje, że głównym celem zmian jest uproszczenie stawek VAT, ale w rzeczywistości wiąże się to z obniżeniem podatku od wielu produktów.

Za dziesięć lat Polacy zaoszczędzą nawet 0,5 miliarda złotych na zmianie podatków – jest to kwota prognozowanych kosztów reformy podatku od towarów i usług. Będą tanie, między innymi pieczywo, ciasta i owoce cytrusowe. Czerwińska przyznaje, że zmiany wynikają także z troski o najbiedniejszych.

  • Przypominam, że skala podatkowa jest również elementem redystrybucji dochodów. Chleb, warzywa, owoce i produkty higieniczne dla kobiet są podstawowymi produktami. Zmniejszamy go wszędzie – mówi money.pl. Przypomina, że ​​zmiany będą obowiązywać od 2020 r. Wcześniej, ponieważ w 2019 r. E-książki staną się tańsze. Tutaj VAT spadnie z 23 do 5 procent.

Jednocześnie ceny mają wzrosnąć, między innymi skorupiaki lub ośmiornice. Według Czerwińskiej są to produkty luksusowe, dlatego ich cena wzrośnie.

Minister zauważa, że ​​nie może zmusić sklepów do obniżenia cen produktów o niższym podatku VAT, ale jej zdaniem rynek po prostu będzie działał na wolnym rynku.