Kto wymyślił Bitcoina? Tajemniczy Satoshi Nakamoto

1926

Satoshi Nakamoto to nazwa używana przez nieznaną osobę lub grupę ludzi, którzy zaprojektowali kryptowalutę o nazwie bitcoin i stworzyli jego oryginalną implementację referencyjną .W ramach wdrożenia opracowali także pierwszą bazę danych blockchain. W tym procesie jako pierwsi rozwiązali problem podwójnych wydatków na walutę cyfrową . Byli aktywni w rozwoju Bitcoin aż do grudnia 2010 roku.

Satoshi Nakamoto
Urodzony 5 kwietnia 1975 r. Japonia
Narodowość Japońska
Znany z Wynalezienie bitcoina , wdrożanie pierwszego blockchainu , wdrażanie pierwszej zdecentralizowanej waluty cyfrowej
Kariera naukowa
Pola zainteresowań Cyfrowe waluty , informatyka ,kryptografia

Historia Satoshi Nakamoto

Na profilu Fundacji P2P Nakamoto twierdził, że jest człowiekiem mieszkającym w Japonii , urodzonym w dniu 5 kwietnia 1975 r. Spekulacje na temat prawdziwej tożsamości Nakamoto skupiały się głównie na wielu specjalistach od kryptografii i informatyki spoza Japonii, mieszkających w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Nadal istnieją wątpliwości co do prawdziwej tożsamości Satoshi Nakamoto.

Rozwój bitcoina

W październiku 2008 Nakamoto opublikował artykuł na temat kryptografii na stronie metzdowd.com opisując cyfrową walutę Bitcoin. Został nazwany „Bitcoin: Peer-to-Peer Electronic Cash System”. W styczniu 2009 Nakamoto wypuścił pierwsze oprogramowanie Bitcoin, które uruchomiło sieć i pierwsze jednostki kryptowaluty bitcoin, zwane bitcoinami . Satoshi Nakamoto wydało wersję 0.1 oprogramowania Bitcoin na Sourceforge w dniu 9 stycznia 2009 r.

Nakamoto twierdził, że prace nad pisaniem kodu rozpoczęły się w 2007 roku. Wynalazca Bitcoin wiedział, że ze względu na swój charakter projekt podstawowy musiałby obsługiwać szeroki zakres typów transakcji. Zaimplementowane rozwiązanie umożliwiło wyspecjalizowane kody i pola danych od samego początku za pomocą predykatywnego skryptu .

Nakamoto stworzył stronę internetową o nazwie bitcoin.org i kontynuował współpracę z innymi programistami oprogramowania Bitcoin do połowy 2010 roku. Mniej więcej w tym czasie przekazał kontrolę nad repozytorium kodu źródłowego i klucza alertu sieciowego Gavinowi Andresenowi , przekazał kilka powiązanych domen różnym prominentnym członkom społeczności bitcoinów i zaprzestał jego zaangażowania w projekt. Aż na krótko przed jego nieobecnością i przekazaniem Nakamoto dokonał wszystkich modyfikacji kodu źródłowego.

Wynalazca pozostawił wiadomość tekstową w pierwszym zaminowanym bloku, który brzmi: „The Times 3 stycznia 2009 r. Kanclerz na krawędzi drugiego pakietu ratunkowego dla banków”. Tekst odnosi się do nagłówka w ” The Times” opublikowanego 3 stycznia 2009 r. Jest to mocna wskazówka, że ​​pierwszy blok został wydobyty nie wcześniej niż w tym dniu. Blok genezowy ma znacznik czasu o godzinie 18:15:05 GMT w dniu 3 stycznia 2009 roku. Ten blok różni się od wszystkich innych bloków tym, że nie ma poprzedniego bloku do odniesienia. Wymagało to użycia niestandardowego kodu do jego wydobycia. Znaczniki czasu dla kolejnych bloków wskazują, że Nakamoto nie próbował kopać wszystkich wczesnych bloków wyłącznie dla siebie.

Jako jedyny, przeważający wczesny górnik wynalazca otrzymał bitcoinę w genezie i przez 10 dni później. Z wyjątkiem transakcji testowych, pozostają one niewykorzystane od połowy stycznia 2009 r. Publiczny dziennik transakcji bitcoin pokazuje, że znane adresy Nakamoto zawierają około miliona bitcoinów. Na dzień 17 grudnia 2017 r. Wartość ta przekracza 19 mld USD.To czyni go 44. najbogatszym człowiekiem na ziemi.