Sesje przychodzące i wychodzące Santander Consumer Bank – godziny księgowania

2054

W Polsce transfery dokonywane są z wykorzystaniem sesji ELIXIR. ELIXIR jest elektronicznym systemem rozliczeń międzybankowych. Pozwala on na dokonywanie przelewów bankowych w Polsce. W zdecydowanej większości banków, w każdym dniu roboczym odbywają się trzy sesje. Jeśli przelewów dokonujemy w weekend lub w dni wolne od pracy, gotówka na rachunku pojawi się dopiero w następnym dniu roboczym. Klienci banków mogą również skorzystać z opcji sesji EXPRES ELIXIR, czyli przelewu ekspresowego. Jest to usługa, dzięki której pieniądze można otrzymać w 5 minut, 24 godziny na dobę. Sesja przychodząca to czas, w którym przelew przychodzi na konto Santander Bank. Sesja wychodząca to czas, w którym przelew jest wysyłany na inne konto.

Santander sesje wychodzące

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

  • 8.15 – Sesja pierwsza
  • 12.15 – Sesja druga 
  • 14:45 – Sesja trzecia

Santander sesje przychodzące

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

  • 11:00 – Sesja pierwsza
  • 15:00 – Sesja druga
  • 18:00 – Sesja trzecia

Kiedy dojdzie przelew w Santander?

Dużo osób z pewnością zastanawia się, kiedy nadejdzie przelew przesłany na ich konto w Santander Consumer Bank. Należy pamiętać, że wszystko zależy od czasu realizacji przelewów wychodzących i przychodzących w banku, z którego wysyłamy pieniądze na konto w Santander. Gorąco zachęcamy do skorzystania z kalkulatora na stronie internetowej – pozwala on szybko i łatwo sprawdzić, kiedy nastąpi przelew na konto w Santander Consumer Bank. Jest to bardzo wygodna funkcjonalność wykorzystywana przez wielu klientów banku.

Sesje Express Elixir (przelewy natychmiastowe) w Santander

Bank Santander uczestniczy w systemie eliksir ekspresowy (przelewy natychmiastowe) koszt takiego przelewu w banku santander zależy od rodzaju posiadanego konta i jest księgowany 24/7 od poniedziałku do niedzieli przez cały rok (365 dni).

Maksymalna kwota eliksiru ekspresowego w santandrze wynosi 5.000 PLN (jednorazowo), Bank umożliwia również natychmiastowy przelew większej kwoty za pośrednictwem systemu BlueCash, wówczas kwota ta wzrasta do maksymalnie 20.000 PLN (jednorazowo).