W jakie akcje warto inwestować?

1590

Jak już bez wątpienia zauważyłeś, brokerzy proponują bardzo wiele akcji spółek giełdowych na platformach handlowych. Ciężko jest więc wybrać te, na których będzie się dokonywało transakcji. W jakie więc akcje warto zainwestować?

Sektor bankowy

Światowy kryzys gospodarczy, który uderzył z wielką siłą w większość międzynarodowych firm jest obecnie w fazie remisji co pozwala przypuszczać dobre perspektywy dla banków.

Banki mogą być w roku 2016 lub dłużej często wybieranym sektorem inwestycyjnym. Najlepiej będzie inwestować w strategie długoterminowe na akcjach dużych koncernów w tym sektorze.

Koncerny naftowe

Wiesz już dobrze, że ceny ropy naftowej znacznie spadają od kilku miesięcy a baryłka ropy sprzedawana jest obecnie powyjątkowo niskiej cenie. Jednak według analityków sytuacja ta, która ciąży na całym sektorze naftowym, jest w trakcie stabilizowania się.

W najbliższych latach powinniśmy więc zaobserwować wzrost cen czarnego złota co sprawia, że rozsądnie będzie już teraz kupować akcje spółek z tego sektora po niskiej cenie.

Odnawialne źródła energii

Codziennie widzimy w wiadomościach, że środowisko jest ważnym tematem dla współczesnego społeczeństwa i jest w samym środku zainteresowań politycznych na całym świecie. To zwiększające się zainteresowanie powinno sprawić, że sektor odnawialnych źródeł energii, które nie zanieczyszczają środowiska, będzie coraz bardziej rentowny.

Inwestując w papiery wartościowe innowacyjnych spółek z tego sektora, masz więc duże szanse osiągnąć zyski w perspektywie średnio i długo terminowej.

Sektor telekomunikacji

Sektor telekomunikacji ma jeszcze wiele do powiedzenia. Wraz z wejściem na rynek co roku nowych urządzeń coraz bardziej nowoczesnych i doskonałych łatwo zrozumieć fascynację klientów tego rodzaju produktami.

Sektor ten jest szczególnie interesujący dla inwestorów, którzy chcą odnieść zyski w krótkim czasie, ponieważ cechuje go niestabilność, w szczególności w chwili wejścia na rynek nowych produktów. Rozsądnie jest więc spekulować na tych akcjach z silnym efektem dźwigni lub używając opcji binarnych.

Spekulowanie na akcjach w innych sektorach może również być interesującelecz jest powszechne, a więc trudniej dostępne niż sektory, które wymieniliśmy.