W którym banku otworzyć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy

rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy (ROR)

1239

Porównaj oferty kilku różnych banków… i sprawdź jeszcze kilka innych, tak na wszelki wypadek. Głównie interesuje Cię cena za prowadzenie konta…

Porównaj oferty kilku różnych banków… i sprawdź jeszcze kilka innych, tak na wszelki wypadek.

Głównie interesuje Cię cena za prowadzenie konta i koszt przelewów. Bywa, że konto jest darmowe, natomiast trzeba płacić za przelewy, lub odwrotnie – przelewy są bezpłatne, ale bank pobiera stałą opłatę za prowadzenie rachunku. Czytaj umowy i cenniki, bo może się okazać, że kryje się w nich jakaś niemiła niespodzianka!

Istnieją konta „standardowe” oraz internetowe. Większość banków umożliwia zarządzanie kontem przez Internet oraz za pośrednictwem placówek, ale są również banki (np. mBank), które oferują wyłącznie konta internetowe. Powszechnie uważa się, iż konta internetowe są korzystniejsze dla ich posiadaczy, po pierwsze ze względu na koszty, a po drugie ze względu na dostęp do posiadanego rachunku. Niższe koszty związane z użytkowaniem konta internetowego są wynikiem mniejszych nakładów jakie bank ponosi na jego obsługę.

Ofertę banków można poznać odwiedzając najbliższy oddział banku lub za pośrednictwem strony internetowej danego banku. Oprócz kosztów obsługi oraz opłat za przelewy może nas zainteresować ilość placówek banku, dostępność bankomatów, ilość usług dodatkowych oferowanych do rachunku,łatwość dostępu do konta i swoich pieniędzy – obsługa poprzez Internet albo np. możliwość wizyt w placówce banku i równocześnie dostęp do konta przez Internet. Dla osób, które preferują tradycyjną formę kontaktu z bankiem lub dokonują małych wypłat w bankomatach, bardzo ważna będzie dostępność placówek w pobliżu miejsca zamieszkania lub pracy oraz ilość bankomatów danego banku.