Wielkie oszustwo życia

1107

Ostatnio czytam coraz więcej blogów, czytając o wspólnych cechach ludzi sukcesu. Większość ludzi wierzy we wszystko, co jest tam napisane. Oto kilka przykładów, które są dobre na pierwszy rzut oka, ale jeśli nie rozumiesz ich dobrze, to cię zabiorą na samo dno.

 • Droga jest ważniejsza niż cel;
 • Naucz się oszczędzać pieniądze;
 • Najważniejsza jest motywacja;
 • Czas to pieniądz;
 • Musisz dążyć do równowagi;
 • Bądź zadowolony z tego co masz;
 • Zachowaj równowagę.

I tak dalej, jest tego naprawdę dużo.

Zastanów się trochę:

Jeśli droga jest ważniejsza i dobrze się bawisz, nie chcesz dotrzeć do mety. Cel jest najważniejszy i każdy ma go. Twoje cele zaprowadzą Cię tam, gdzie chcesz być. Po drugie, nauczyć się oszczędzać pieniądze? To jest dobre, ale co wtedy? Ile musiałbyś zaoszczędzić na swoją emeryturę? A gdzie jest inwestycja? Pomyśl o tym, ile trzeba odłożyć co miesiąc, aby pozostać na emeryturze przez 20 lat.

Czy znasz zasadę 72? To bardzo proste – podziel liczbę 72 przez bieżącą stopę procentową kapitału i otrzymasz liczbę lat, po których kapitał zostanie podwojony. Na przykład, gdy otrzymasz 2% odsetek od kapitału, potrzebujesz 36 lat, aby podwoić swój wkład. Jest to bardzo długi czas, dlatego należy wykorzystać siłę rynku kapitałowego, aby uzyskać wyższą stopę zwrotu i skrócić czas potrzebny na podwojenie kapitału.

Jesteśmy również zaskoczeni tym, jak wiele osób wnosi wkład w spółki znajdujące się na liście ostrzeżeń KNF. Większość z tych firm ma duże szanse na sukces, mydląc nam oczy. I w końcu pozostaniemy bez grosza. W kolejnych akapitach wyjaśnię, dlaczego motywacja nie działa dla większości ludzi, a także napiszę, co można zrobić, aby poprawić swoje życie.

 1. Po pierwsze, pamiętaj, że wiele bardzo małych wygranych zaprowadzi Cię do przodu. Im więcej zyskujesz i ryzykujesz, tym łatwiej jest pokonać przeszkody. W ten sposób możesz zaprogramować swój umysł. Czy zauważyłeś, że robienie i powtarzanie małych rzeczy jest bardzo trudne? Pomyśl o małych rzeczach, których nie robisz, ale chciałbyś, bo wiesz, że będą dobre. Czy wiesz dlaczego tego nie robisz? Ponieważ nasz mózg chce nas chronić przed wszystkim, co może być nieprzyjemne, straszne.
 2. Nie odkładaj niczego na później. To jest zwyczaj dla biednych, zapomnij o tym. Rytuał jest o wiele bardziej niebezpieczny niż myślisz. Jeśli myślisz o czymś lub jeśli myślisz o tym, twój mózg tak mówi: Jutro lub nigdy. Wszystko, co jest bolesne w krótkiej perspektywie czasowej, może się opłacić w dłuższej perspektywie czasowej. Pomyśl o sportowcu, który tłumaczy każdy trening, co się dzieje? Odkłada nieprzyjemną część na później, ale wtedy będzie za późno. Na przykład, warto podjąć decyzję już dziś i zacząć to robić. Tak samo jest z giełdą i dbałością o zwiększenie kapitału.
 3. Po prostu zacznij to robić. Znokautuj przeszkody, nie poddawaj się. Twój mózg będzie wysyłał sprzeczne sygnały, wszystko po to, aby nic nie robić. Na samym początku możesz postawić sobie bardzo mały cel, na przykład jedną transakcję na rachunku demo lub zapisanie się na siłownię. Małe kroki prowadzą do wielkich celów, pamiętaj.
 4. Pomyśl o tym, co może się stać się najgorszego. Zazwyczaj nasz umysł nie pozwala, aby najgorsze scenariusze przydarzyły się nam. Tylko wtedy, gdy tak się stanie, uświadamiamy sobie, jak źle jest. Jeśli jednak wyobrażacie sobie wszystkie najgorsze scenariusze, będziecie na nie przygotowani i prawdopodobnie nie pozwolicie im się zdarzyć. Najbardziej niebezpiecznym wrogiem jest ten, którego nie widzisz. Na przykład na naszych seminariach zawsze mówimy o najgorszym scenariuszu na giełdzie.
 5. Naucz się 5-sekundowej zasady. Jeśli zaczniesz pracować w ciągu 5 sekund, twój mózg nie będzie w stanie powiedzieć „Hej, ale to nieprzyjemne i nie chcę”. Po prostu zacznij pracować jak najszybciej. Małe kroki prowadzą do sukcesu.
 6. Musisz wiedzieć, czego naprawdę chcesz. Duża część naszego społeczeństwa nie ma pojęcia, dokąd zmierza i dokąd chce się udać. Marzenia znikają od najmłodszych lat i stają się rutyną. Jest to bardzo negatywne zjawisko, jeśli nie masz marzeń, jesteś dosłownie martwy. Większe konto bankowe, rodzina, dobry samochód powoli zaczynają się zamieniać w oglądanie meczu piwa z kolegami. Luksusowe wakacje to wakacje z matką. A nowy samochód ma ponad 10 lat. Jeśli wiesz, czego chcesz, zrób kilka obliczeń matematycznych, zobacz, ile potrzebujesz. Kiedy chcesz osiągnąć swój cel? Gwarantuję Ci, że jeśli zanotujesz wszystko, prędzej czy później zgodzisz się na swoje.
 7. Czas to pieniądz – dokładnie! Każdy z nas może inaczej interpretować zdanie. Jeśli chcesz zarobić więcej, musisz spędzić więcej czasu, ale wtedy nadejdzie nagroda. Zamiast myć okna, możesz zatrudnić inną osobę i spędzić czas np. z rodziną? Z innej beczki, jeśli spędzasz czas przed telewizorem grając w gry, co robisz? Marnujesz pieniądze!
 8. W porządku! Już dobrze! Czy wiesz, jakie były twoje szanse na urodzenie się? Z powodu wszystkich wojen i niebezpiecznych wydarzeń? Około 1: 400 000 000 000 000 000 000 000 000! Więc co powiesz, jeśli ktoś zapyta „Jak leci? Mów, to jest idealne, urodziłem się w końcu, a szanse były bardzo małe. Więc dlaczego nie zbierzesz się do kupy? Być może nadszedł czas, aby przejąć ster własnego losu.

Jak widzisz, mam inne podejście do tego, jak stać się człowiekiem sukcesu. Jeśli widziałeś tysiące filmów motywacyjnych i czytałeś wiele książek i nic, po prostu zacznij grać, spróbuj tego. Każda czynność pochłania nasz czas, pieniądze i energię. W krótkim okresie czasu przyjemne rzeczy są fajne, ale na dłuższą metę nic nie dają. Zaczniesz działać, zrobisz coś dla swojego życia.