WIG-Energia pod wpływem wyborów. Akcje PGE, TAURON i ENERGA z szansą na odbicie?

725

W Comparic24.TV, znanym w polskiej branży inwestycyjnej, Marcin Tuszkiewicz przygląda się najciekawszym polskim firmom zarówno pod względem podstawowym, jak i technicznym. Tym razem ekspert spojrzał na sektor energetyczny. Czego możemy się spodziewać w przyszłym tygodniu? Więcej dowiesz się oglądając cały program!

Wybory przyniosą ulgę dla sektora energetycznego?

  • Wydaje się irracjonalne, co obecnie robi rząd w zakresie wspierania cen energii, czyli pewnego rodzaju zamrożenia cen, co skutkuje słabszymi wynikami firm energetycznych. Inwestorzy mają nadzieję, że po wyborach ceny energii przynajmniej ulegną rozluźnieniu, co zwiększy zyski firm. Rząd oczywiście potrzebuje środków na prowadzenie polityki redystrybucji środków” – zauważył prowadzący.

Według eksperta, rząd może chcieć luźniejszych cen energii, ponieważ wiele firm jest własnością państwa, więc ich wyższe dochody oznaczają wyższe dywidendy dla obecnego rządu.

  • Alternatywnym scenariuszem jest dalsze utrzymywanie cen na niskim poziomie, aby powstrzymać wzrost inflacji, co byłoby bardzo negatywnym czynnikiem i mogłoby ostatecznie jeszcze bardziej podnieść ceny firm – dodał.