Wyprzedaż Bitcoina kontynuowana; FCA kontroluje firmy powiązane z kryptowalutami

1116

W poniedziałek kryptowaluty spadały, ponieważ obawy wokół amerykańskiego śledztwa nadal wpływały na nastroje wśród inwestorów, a także w obliczu najnowszych doniesień z których wynika, że brytyjski organ nadzorujący prowadzi dochodzenia wśród firm kryptowalutowych.

Kurs Bitcoina, na giełdzie Bitfinex, do godziny 13:43, kształtuje się na poziomie 7,215,5 USD, co stanowi spadek o 1,92%, niedaleko wcześniejszego minimum na 7,203 USD. Cyfrowa waluta w ciągu tygodnia spadła już o 14,69%.

Bitcoin odnotował 6,5-tygodniowe minimum po doniesieniach, że amerykański Departament Sprawiedliwości wszczął śledztwo dotyczące tego, czy inwestorzy manipulują cenami Bitcoina i innych kryptowalut.

Tymczasem Financial Conduct Authority, główny organ nadzoru finansowego w Wielkiej Brytanii, ma skontrolować 24 firmy zajmujące się cyfrowymi walutami.

Dochodzenie ma sprawdzić, czy ta nieuregulowana branża uczestniczy w działaniach wymagających autoryzacji organu regulacyjnego, stwierdził FCA w odpowiedzi na prośbę o swobodny dostęp do informacji, z biura rachunkowo konsultacyjnego Moore Stephens. Chociaż FCA nie reguluje samych walut cyfrowych, to jednak reguluje wirtualne instrumenty pochodne, ponieważ są one uznawane za instrument finansowy.

W związku z zaostrzeniem regulacji przez rządy, cyfrowe waluty straciły na wartości.

Całkowita kapitalizacja rynkowa odnotowuje dziś 6-tygodniowe minimum o wartości 312 mld USD, w porównaniu z piątkowym wynikiem na poziomie 342 mld USD.

Pozostałe cyfrowe monety również tracą, przy czym kurs Ethereum, drugiej największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, spada o 8,59%, do poziomu 530,22 USD na giełdzie Bitfinex. Kurs Ripple, obniża się 6,71% do pułapu 0.56952 USD, podczas gdy Litecoin kształtuje się na 112,50 USD, w dół o 5,01%.