Wzrosty dolara nowozelandzkiego

nowa zelandia-japonia-stany zjednoczone

1164

Wykresy zestawień z dolarem nowozelandzkim odnotowały wyraźny wzrost. Waluta ta wykazywała się w ostatnim czasie stabilizacją w przypadku większości par zestawionych z nią, a w ostatnim artykule poświęconym tej walucie pisaliśmy nawet o ugruntowaniu jej pozycji. Jak jednak widać na podstawie m. in. wykresów NZD/USD oraz NZD/JPY waluta Nowej Zelandii nie przestała rosnąć w siłę.

NZD/USD

Pewna w ostatnim czasie sytuacja dolara nowozelandzkiego, ustąpiła na rzecz zmiennych trendów, które wyraźnie odcisnęły się na wykresie godzinowym. W ostatnim czasie górę obrał jednak wyraźny trend rosnący, który mocno odcisnął się również na trajektorii wskaźnika RSI.

Po ostatnim, wyraźnym wzroście wartości zestawienia, wskaźnik RSI uplasował się na poziomie 70 punktów. Przy założeniu, że obrany obecnie trend ma jedynie charakter krótkoterminowy, nadchodzące spadki do okolic poprzedniego oporu są jak najbardziej możliwe.

NZD/JPY

W przypadku tego zestawienia odnotowane ostatnio wzrosty nie są tak pokaźne jak na poprzednim wykresie. Wynika to głównie z faktu, że wykres nie tyle wybił się ponad granicę swoich wartości, a raczej wrócił wartościami w granice poprzednich oscylacji.

Analogicznie jak na poprzednim wykresie, tak i tu, wskaźnik RSI sugeruje nadchodzące spadki. Warto jednak rozważyć możliwość, że fala wzrostów w przypadku tego zestawienia była jedynie odpowiedzią na odnotowane poprzednio spadki, a kurs jedynie wraca w okolicę poprzednich wartości.