Jakie są zalety Bitcoina jako narzędzia inwestycyjnego ?

984

Główną zaletą Bitcoin jako narzędzia inwestycyjnego jest fakt, że jego wartość może wzrosnąć w przyszłości. Oznacza to jednak również, że BTC jest niestabilna, a cena kryptowaluty jest wysoce spekulacyjna i wiąże się z nią wiele ryzyk, głównie z uwagi na fakt, że przestrzeń nie jest regulowana.

Dlatego jeśli chcesz zainwestować w Bitcoin, powinieneś wiedzieć, że jest to część stosunkowo nowej i obiecującej technologii, która jest stosowana w wielu branżach – ale także w branży, która wiąże się z dużym ryzykiem i w której możesz stracić wszystkie twoje inwestycje.

Ponieważ bitcoin staje się coraz bardziej popularny i ważny, wszyscy początkujący i entuzjaści powinni wiedzieć, co Bitcoin może zrobić i jakie korzyści może przynieść ta kryptowaluta. Użytkownicy muszą zrozumieć, jak działa ta technologia, zanim zaczną jej używać do różnych celów i cieszyć się jej zaletami.

Główną zaletą korzystania z Bitcoinów jest jednak ich transakcja. BTC można przesyłać w dowolne miejsce na świecie i wycofywać z dowolnej wymiany, bez względu na to, gdzie jest dana osoba.

Podczas korzystania z bitcoinów zasadniczo nie ma ryzyka inflacji. Jak wiecie, inflacja ma miejsce, gdy rządy emitują więcej pieniędzy rocznie, obniżając jednocześnie możliwości zakupowe ludzi. Bitcoin jest tworzony w taki sposób, że ma ograniczoną liczbę emitowanych monet, więc nie ma możliwości emisji dodatkowych walut. Jest to świetna okazja dla kupujących i inwestorów w ogóle.

Nikt nie może odebrać ani ukraść monet przechowywanych w portfelu cyfrowym, najlepiej sprzętowym. Proces transakcji odbywa się za pomocą mechanizmu peer-to-peer, więc nie mogą być zaangażowane strony trzecie. Każda transakcja ma swój własny cyfrowy podpis przed wysłaniem do łańcucha bloków jako dane. Ułatwia to przechowywanie i wymianę bitcoinów.

Podczas dokonywania płatności bitcoinami występujące opłaty transakcyjne są zwykle mniejsze niż opłaty dokonywane za pomocą kart kredytowych lub debetowych. Właśnie dlatego Bitcoin jest ulubionym wśród użytkowników i dlatego każdego dnia przyciąga nowych użytkowników. Możesz używać Bitcoin w każdym kraju, w dowolnym miejscu na świecie i możesz go zabrać ze sobą na prosty dysk USB. Wszystko czego potrzebujesz to konto, portfel i godna zaufania wymiana.