Złoto jest jednym z najlepszych obszarów funkcjonujących na rynku w 2017 roku

złoto

1087

Złoto jest jednym z najlepszych obszarów funkcjonujących na rynku w 2017 roku, zauważa Carter Worth: SPDR Trust Gold w tym roku zyskał 8 proc., ale kluczem sukcesu był ETF Gold Miners, który zyskał ponad 58 proc.

Trader Brian Kelly uważa, że to normalne, że z jednej strony obserwujemy umocnienie się dolara, a z drugiej wzrost cen złota w tym samym czasie. Szczególnie jest to charakterystyczne w okresach wzrostu stóp procentowych i inflacji. Skoro to obecnie dzieje się w Stanach Zjednoczonych, to oznacza, że inwestorzy kupują złoto oczekując na inflację w tym kraju.

Od momentu szczytu na rynku złota po wyborach prezydenckich w USA cena żółtego kruszcu spadła o ponad 200 dolarów. Po zwycięstwie w wyborach prezydenckich Donalda Trumpa w dniu 8 listopada w wyniku rajdu dolara oraz wzrostu rentowności papierów skarbowych złoto osiągnęło swoje ostatnie minimum w poprzednim tygodniu na poziomie 1,122.35 dolarów.

To był spadek w tym kwartale w dół o 14 proc., zmniejszając całoroczny zysk na złocie do 6,7 proc. W okresie od stycznia do marca złoto odnotowało swój największy kwartalny wzrost od 30 lat.