24Option – bez ograniczeń z dobrymi przewodnikami edukacyjnymi

1033

24Option jest obsługiwany przez Rodeler Limited, firmę inwestycyjną z siedzibą na Cyprze. Jest ona autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd pod numerem licencji CIF 207/13. W przeciwieństwie do niektórych innych brokerów i dostawców spread bettingów, bardzo niewiele informacji jest dostępnych na temat spółki na jej stronie internetowej, takich jak, jak długo są w biznesie, kim są menedżerowie lub właściciele, i ile aktywów jest pod zarządzaniem.

Zalety 24 Option

  • Inwestorzy mają dostęp do codziennych informacji finansowych na stronie 24Option twitter feed.
  • 24Option posiada szereg filmów edukacyjnych, oferują również aż 10 webinarów na żywo miesięcznie.
  • Kalkulator wartości pipsów, który pokazuje dokładnie, jaki będzie Twój zysk lub strata przy każdym ruchu pipsa.

Wady 24 Option

  • Platformy stacjonarne i mobilne nie oferują wiadomości przesyłanych strumieniowo na żywo.
  • 24Option ma wysokie opłaty za utrzymanie i wypłatę
  • Brak badań podstawowych

Zaufanie

24Option ma mieszane rezultaty, jeśli chodzi o wiarygodność. Jednym z głównych negatywnych skutków jest to, że broker jest regulowany tylko na Cyprze. Wciąż podlega on systemowi regulacyjnemu UE, ale może nie być tak solidny jak inne bardziej rozwinięte systemy regulacyjne, takie jak Wielka Brytania czy Niemcy.

Innym czynnikiem działającym przeciwko brokerowi jest brak gwarantowanego stop loss tradingu poza Francją. Z drugiej strony, 24Option uczestniczy w funduszu rekompensat dla inwestorów w przypadku niewypłacalności brokera. Ponadto, fundusze klientów wydają się być dobrze chronione za pomocą oprogramowania do zwalczania nadużyć finansowych, w tym zarówno ClickSSL jak i Thawte. Ochrona przed ujemnym saldem, która zapobiega utracie przez klientów więcej niż wynosi ich początkowy depozyt, została również wprowadzona zgodnie z nowymi przepisami UE.

Doświadczenie na komputerze stacjonarnym

Jak większość innych brokerów, 24Option pozwala inwestorom na pobranie i korzystanie z platformy MetaTrader 4 (MT4). Platforma ta jest standardem branżowym i pozwala na zaawansowane wykresy i analizy. Traderzy, którzy nie chcą korzystać z tego oprogramowania mogą również korzystać z platformy 24Option na pulpicie, który jest lepszy niż średnia w branży. Na przykład, platforma stacjonarna ma konfigurowalne i przejrzyste cenniki dla łatwego handlu i realizacji. Pozwala to na zaawansowane wykresy z „kreatorem wskaźników”, który pozwala inwestorom budować niestandardowe wykresy. Inwestorzy mogą również budować listy obserwacyjne po prostu klikając na gwiazdę obok dowolnej pary walutowej. Para ta pojawi się wtedy na liście ulubionych par walutowych.

Inwestorzy mogą również opuszczać zlecenia warunkowe i posiadać opcje transakcyjne Stop-Loss i Take-Profit, które pozwalają na zabezpieczenie. Wreszcie, w przeciwieństwie do niektórych brokerów, 24Option wyświetla pozycjonowanie innych klientów, więc handlowcy wiedzą, jak inni przedsiębiorcy czują się (byczy lub niedźwiedzi) o każdym instrumencie.

Cechy szczególne

24Option nie posiada żadnych specjalnych funkcji, czasami dostępnych dla innych przedsiębiorców, takich jak handel społeczny. Inne funkcje, takie jak handel automatyczny lub back-testing niektórych strategii handlowych są dostępne za pośrednictwem platformy MT4, ale nie poprzez platformę desktop.

Obsługa klienta

Obsługa klienta jest dość dobra i 24Option uzyskała dobre wyniki w tej kategorii. Na przykład, czat online jest dostępny zarówno dla nowych, jak i istniejących klientów, a 24-godzinne wsparcie jest również dostępne przez telefon lub e-mail 5 dni w tygodniu.

Poza godzinami pracy, obsługa klienta może odpowiedzieć na wiele często zadawanych pytań i jest łatwa do znalezienia w prawej dolnej części większości ich stron internetowych. Broker posiada również listę najbardziej podstawowych FAQ na swojej stronie. Wsparcie mediów społecznościowych jest dostępne za pośrednictwem Twittera, gdzie można znaleźć kilka przydatnych codziennych filmów instruktażowych dotyczących rynku.

Produkty inwestycyjne

24Option zdobył również dobre noty za swoją gamę produktów inwestycyjnych. Podczas gdy strona ma nieco mniej par walutowych niż inni dostawcy, zapewniają one szerokie pokrycie w handlu kryptowalutami (w tym parami z głównymi walutami, takimi jak BTC/USD, Bitcoin/EUR, Bitcoin/GBP, itp.)

Dodatkowo, oferują one handel ponad 160 pojedynczymi akcjami, co jest oczywistą zaletą dla inwestora chcącego wziąć udział w takiej działalności. Inne produkty handlowe, takie jak złoto i ropa naftowa są standardowe, a 24Option oferuje handel wieloma z tych samych towarów jak inni dostawcy na konkurencyjnych spreadach.