3 sposoby na zwiększenie zaufania do transakcji

795

Bycie traderem oznacza pracę w warunkach niepewności, każdego dnia. Oznacza to, że jako inwestor, masz do czynienia z prawdopodobieństwem sukcesu, a więc nieuchronnie, w miarę upływu czasu, będziesz miał do czynienia z wieloma stratnymi transakcjami. W sytuacji ciągłej niepewności, jak zachować zaufanie do swoich transakcji?

W tym artykule wyjaśnimy 3 podstawowe kroki, które możesz wykonać, aby zwiększyć zaufanie, które są tak ważne, aby odnieść sukces na rynkach finansowych.

1. Skoncentruj się na procesie transakcji

Żadna metoda nie jest w 100% wiarygodna w informowaniu nas, czy dana transakcja będzie wygraną czy przegraną. Tak więc, nie powinieneś mieć obsesji na punkcie wyniku danej transakcji, ale raczej powinieneś myśleć sobie, że przestrzegałeś zasad handlu na każdym etapie transakcji. Profesjonalni operatorzy rynku koncentrują się głównie na swoich transakcjach, a nie na ich wynikach. Wiedzą, że jeśli będą działać prawidłowo, na dłuższą metę, wyniki przyjdą. Paradoksalnie, kiedy inwestor skupia się na zwycięstwach/stratach, które ich transakcje mogą spowodować, kończy się utratą pieniędzy, ponieważ stracił koncentrację na tym, co jest naprawdę ważne. Jak powiedział Warren Buffett: „Gry wygrywają gracze, którzy skupiają się na polu gry, a nie ci, których oczy są przyklejone do tablicy wyników”.

Nie oznacza to oczywiście, że należy ignorować ryzyko związane z handlem. Raczej należy zawsze mieć świadomość, że możesz ponieść stratę w handlu: akceptując ten fakt, przetworzyłeś już negatywne emocje, które polegają na stracie pieniędzy, a więc nie pozwolisz, aby strach przed utratą Cię prowadził. Kiedy ryzykujesz X pieniędzy w handlu, zaakceptuj, że nie należą one już do Ciebie. Jeśli skończy się to stratą, to jest to koszt prowadzenia biznesu jakim jest handel na giełdzie

2. Zdobądź wiedzę i ćwicz!

Najlepsi sportowcy osiągają szczyt swojej gry, znając szczegółowo techniki i przechodząc długie godziny treningu. Dzięki szeroko zakrojonym przygotowaniom rozwijają nowe umiejętności i doskonalą technikę, a wraz z nią zwiększają pewność siebie.

W większości przypadków ci sportowcy nie znają strategii przeciwnika. Jednak dzięki ich przygotowaniu są w stanie opanować podstawowe techniki przewidywania, a tym samym reagować na czas na każdy nieoczekiwany ruch przeciwnika.

Będąc traderem, kluczem do pewności siebie jest przygotowanie się do handlu, z systemem handlowym i praktyką. W ten sposób w końcu nauczysz się reagować w porę na wszelkie niepowodzenia, w każdym scenariuszu, który ma miejsce na rynkach.

3. Polegaj na swoich pozytywnych doświadczeniach

Ludzie odnoszący sukcesy mają tendencję do pozytywnego i optymistycznego nastawienia: kiedy skupiasz się na jasnych stronach, masz tendencję do przyciągania bardziej pozytywnych wyników. Musisz tylko pamiętać, że jeśli masz przetestowany system handlowy i strategię zarządzania ryzykiem, wyniki nieuchronnie pójdą po twojej myśli.

Jednym ze sposobów ćwiczenia tego podejścia jest skupienie się na aspektach, które sprawdziły się w twoich wcześniejszych transakcjach – zadaj sobie pytanie: co zrobiłem dobrze? Czego się bałem, że to się stanie, ale się nie stało?

Podejście do rynków z takim nastawieniem pomoże zmniejszyć strach przed utratą pieniędzy w transakcjach i zwiększy pewność siebie w handlu, aby pozytywnie stawić czoła przyszłości, dzięki czemu możesz handlować zgodnie ze strategią handlową.