4 sposoby na poprawienie Twoich wyników transakcyjnych poprzez nawyki

750

Nawyki są częścią naszego życia, niektóre z nich mają na nas pozytywny wpływ, inne są dla nas destrukcyjne.

Zwyczaje, które nabyliśmy w handlu na rynku kapitałowym są niezwykle ważne. Prawdopodobnie wiesz, że aby stworzyć nawyk, potrzebujesz powtarzać daną czynność przez 21 dni. Inwestor giełdowy, który na początku rozwija złe nawyki, ma duży problem. Chociaż wypracowanie nawyku nowej działalności jest trudne … zmiana obecnego nawyku staje się jeszcze trudniejsza. Mówię tutaj o typowych nawykach handlowych, takich jak zwyczaj umieszczania stop loss dla każdego zlecenia, obliczania ryzyka transakcji itp.

Jednak nie tylko te nawyki związane z samą transakcją wpływają na końcowy wynik!

Dzisiaj skupimy się na nawykach, które nie są ściśle związane z handlem na giełdzie, ale mają ogromny wpływ na osiągnięte wyniki.

1. Wyśpij się! Minimum 7 godzin dziennie.

Zbyt krótki sen oznacza, że nie możesz skoncentrować się na pracy. Możesz być rozproszony, bardziej zdenerwowany itp. Handel to konkretny zawód, który wymaga koncentracji. Kawa nie zawsze jest najlepszym sposobem na jej stymulację i na pewno nie zrekompensuje „utraty” snu. Ciało nie będzie w stanie funkcjonować w żadnym momencie, jeśli nie zapewnisz mu wystarczającego snu. Kolejną ważną rzeczą jest ustawienie regularnych godzin snu – bardzo pomaga w przebudzeniu i prawidłowym funkcjonowaniu przez cały dzień.

2.  Zacznij dzień zdrowym śniadaniem

Wiele osób w ogóle nie je śniadania, ponieważ nie ma czasu. Nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, w której siadam do handlu natychmiast po przebudzeniu, bez śniadania, codziennej higieny porannej itp.

Ważne jest również to, co jemy. Unikaj bardzo tłustych posiłków, staraj się jeść pożywne produkty, takie jak płatki owsiane.

Pamiętaj, aby wypić szklankę wody natychmiast po przebudzeniu nawadni twoje ciało. Oklepany?

Sukces w handlu ma wiele elementów – wykorzystaj każdą okazję, aby poprawić swoje wyniki.

3. Cwicz codziennie!

Regularne ćwiczenia są niezbędne, aby być odpowiednio zmotywowanym i czasami podejmować trudne decyzje.

Jeśli nasze ćwiczenia nie ograniczają się do porannej gimnastyki, ale regularnie chodzimy na siłownię lub na przykład na basen, możemy wywołać wiele negatywnych emocji. To zdecydowanie pomaga zachować równowagę. Od momentu rozpoczęcia ćwiczeń powinieneś zauważyć znaczącą różnicę.

Sfera psychiczna i aspekt zdrowia (sprawności fizycznej) są równie ważne jak sama strategia inwestycyjna.

4. Rozerwij się! – nie tylko tradingiem człowiek żyje.

Posiadanie hobby (pasji) innego niż handel na rynku bardzo pomaga, jeśli chcemy odciąć się od list przebojów i zresetować.

Jeśli nie masz hobby, po prostu zasugeruj jego znalezienie, bardzo ważne jest osiągnięcie równowagi w życiu.

Pozornie możesz myśleć, że są to rzeczy, na które nie musisz zwracać szczególnej uwagi. Gwarantuje to jednak, że wyniki poprawią się, gdy tylko zastosujesz się do tych wskazówek.