Akcje Cronos

1320

Cronos Group, Inc. zajmuje się produkcją i sprzedażą konopi indyjskich w jurysdykcjach federalnych, w tym w Kanadzie i Niemczech. Jej portfolio obejmuje Peace Naturals, Original BC (OGBC) i Whistler Medical Marijuana Company (WMMC). Firma została założona przez Lorne Michaela Gertnera i Paula Rosena w dniu 21 sierpnia 2012 r., A jej główna siedziba znajduje się w Toronto w Kanadzie. Inwestowanie w marihuane.

Akcje cronos – kurs i notowania

Historia firmy cronos

Grupa Cronos została utworzona przez Michaela Gorensteina w 2012 roku w Toronto w Kanadzie. Gorenstein jest dyrektorem zarządzającym firmy od maja 2016 roku. Wcześnie rozpoznał potencjał rynku marihuany i stąd pomysł założenia firmy Cronos. Ponieważ posiada podwójne obywatelstwo kanadyjskie i amerykańskie, może inwestować w rodzący się sektor marihuany w Kanadzie.

Gorenstein wcześnie rozpoczął pracę, a jednym z jego partnerów był Phil Fontaine, lider Zgromadzenia Pierwszych Narodów w Kanadzie. Ponadto, na liście znalazła się niemiecka firma farmaceutyczna z perspektywą rozwoju i sprzedaży legalnych produktów zawierających marihuanę.

Cronos jest prawdopodobnie bardziej skłonny polegać na współpracy partnerskiej niż inne firmy na rynku konopi indyjskich. W celu wytwarzania, sprzedaży i dystrybucji swoich produktów firma stała się właścicielem takich marek, jak Peace Naturals, Original BC i Whistler Medical Marijuana Company (WMMC). Gorenstein widzi przyszłe sukcesy Cronosa w strategicznych inwestycjach w badania i rozwój oraz w wchodzeniu na nowe rynki, gdy tylko się one pojawią.

Inwestowanie w firmę Cronos: wszystko, co musisz wiedzieć

  • Zainteresowanie Cronosem zaczęło rosnąć pod koniec 2017 roku. 5 stycznia 2018 roku kurs akcji spółki Cronos, które mogą być inwestowane w kanadyjski indeks TSX i NASDAQ w USA, wzrósł do 8,48 USD.
  • Po burzliwym roku, również dla reszty rynku marihuany, w poniedziałek 10 grudnia 2018 roku, cena akcji Cronosa wzrosła do 8,48 USD. Cronos osiągnął szczyt na poziomie 12,88 USD.
  • Po okresie niepewności na rynkach amerykańskich w okresie Bożego Narodzenia, na początku 2019 r. Cronos zanotował niewielki wzrost. W dniu 3 stycznia cena NASDAQ osiągnęła stosunkowo bezpieczny poziom 11,54 USD.
  • Zgodnie z polityką strategicznego partnerstwa, pod koniec 2018 roku Cronos zdołał podpisać umowę z Altrią. Altria jest spółką matką Philip Morris Inc., która produkuje papierosy Malboro i jest największą globalną marką tytoniową.
  • Umowa z firmą Altria nie ma nic wspólnego z paleniem, marihuaną ani niczym podobnym. Wsparcie ze strony firmy Altria oznacza, że Cronos może inwestować we własną infrastrukturę według własnego uznania. W związku z tym, że świat czeka na rozwój sytuacji w zakresie tworzenia ram prawnych dotyczących marihuany, firma Cronos ma bardzo silną pozycję, szczególnie w USA.
  • Doświadczenie Avira w zwalczaniu zakazów prawnych i negocjowaniu umów może być jednym z największych atutów Cronos w przyszłości. Walki regulacyjne są w pewnym sensie mocną stroną prawników firm tytoniowych. I znów, może to pomóc firmie Cronos w utrzymaniu się o krok przed rywalami.
  • Ostatnio firma Cronos nawiązała współpracę z Ginkgo Bioworks. Firma ta specjalizuje się w produkcji wtórnych produktów kannabinoidalnych, których potencjalna wartość nie jest jeszcze znana. Może jeszcze nie w 2019 roku, ale w kolejnych latach może to znacząco przełożyć się na zyski Cronosa.

Każdy, kto chciałby zainwestować w akcje Cronos, powinien być dokładnie poinformowany o prawdopodobnych trendach na rynku konopi w 2019 roku.