Akcje ExxonMobil

3799

ExxonMobil Corporation jest firmą działającą w segmencie paliwowym. Firma zajmuje się poszukiwaniem, wydobyciem, produkcją, transportem i sprzedażą ropy naftowej i gazu ziemnego, a także produkcją i transportem produktów naftowych. Firma produkuje i sprzedaje produkty petrochemiczne, takie jak: olefiny, polietylen, polipropylen oraz szereg produktów specjalistycznych. Struktura organizacyjna i biznesowa spółki jest podzielona na następujące segmenty: Produkcja (poszukiwanie i wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego), Dystrybucja (sprzedaż i transport ropy naftowej i gazu ziemnego; rafinacja ropy naftowej, produkcja), Chemia (produkcja i sprzedaż produktów petrochemicznych) oraz Kierownictwo Spółki. Spółka prowadzi działalność poszukiwawczą i produkcyjno-infrastrukturalną w ramach różnych projektów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Ameryce Południowej, Europie, Afryce, Azji i regionie Azji i Pacyfiku.

Kurs akcji ExxonMobil

Wykres i notowania ExxonMobil

Prognozy cen Exxon Mobil

Akcje Exxon Mobil – analiza fundamentalna

Profil akcji: ExxonMobil Corporation

ExxonMobil, z siedzibą w Irving, jest największą na świecie firmą z branży naftowej i gazowej. Została ona założona w 1999 roku przez Exxon i Mobil Oil. Obie firmy były już częścią Standard Oil Company w 1882 r., którego podział został ogłoszony w 1911 r. przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych. Po połączeniu, ExxonMobil Group jest jednym z wiodących dostawców ropy naftowej i gazu oraz wiodącym graczem w sektorze petrochemicznym.

ExxonMobil Corporation
Państwo Stany Zjednoczone
SiedzibaIrving
Data założenia1999
Forma prawnaspółka publiczna
DyrektorDarren Woods
Symbol akcjiNYSE: XOM

Działalność firmy rozciąga się od poszukiwań i produkcji gazu ziemnego i ropy naftowej, poprzez komercjalizację i handel, do rafinacji dalszych produktów, takich jak paliwa i smary, ExxonMobil obejmuje cały łańcuch przemysłu petrochemicznego. Najbardziej znane marki paliw to Exxon, Esso i Mobil, które sprzedawane są pod tą samą nazwą stacji paliw.

Akcje Exxon Mobil należą do indeksu Dow Jones.

Akcje Exxon Mobil Corporation — kurs i wykresy

Jednym z liderów branży naftowej i gazowej jest Exxon Mobil Corporation. Korporacja działa na rynku od ponad 125 lat. Firma przeszła długą drogę od firmy regionalnej do światowego lidera branży. Akcje Exxon Mobil Corporation należą do kategorii „blue chip”. Budzą zainteresowanie zarówno wśród traderów, jak i inwestorów. Z ich pomocą można osiągnąć dobre zyski.

Historia Exxon Mobil Corporation rozpoczyna się w 1859 roku. W tamtych czasach pułkownik Evin Drake odnalazł obiecujące pole w Pensylwanii. Następnie rozpoczął się „boom naftowy”. 11 lat później John Rockefeller otworzył własną firmę naftową o nazwie Standart Oil.

Firma szybko się rozwijała, przetwarzając i produkując produkty technologiczne z kategorii smarów i olejów. Po krótkim czasie zdobyła zaufanie konsumentów na rynku amerykańskim. Główną działalnością firmy od dawna był eksport nafty. Produkcja benzyny nie była priorytetem dla firmy. Popularność tego paliwa zaczęła rosnąć dopiero w 1911 roku.

W 1915 roku produkty firmy otrzymały potężne wsparcie reklamowe. Ralph De Palma wygrał wyścig Indianopolis 500. Kierowcy udało się osiągnąć rekordową prędkość jak na swój czas – 89,84 km / h. Do swojego samochodu użył paliwa Standart Oil.

Smary produkowane przez firmę były wykorzystywane nie tylko w samochodach, ale także w samolotach. Korporacja miała silną bazę naukową. W jej murach opracowano i wprowadzono wiele innowacji. Na przykład specjaliści firmy wynaleźli sztuczną gumę. Wiele z ich wynalazków jest nadal wykorzystywanych do produkcji paliw i smarów oraz gumy samochodowej.

Nazwa Mobile pojawiła się po raz pierwszy w 1966 roku. W tym czasie historia koncernu liczyła już sto lat. Po rebrandingu przeprowadzono potężną kampanię reklamową mającą na celu popularyzację nowej nazwy. W 1974 roku korporacja wypuściła olej Mobile 1. Do dzisiaj jest nadal uważany za wzorzec jakości.

W 1999 roku rozpoczęła się historia połączonej firmy Exxon Mobil. Nastąpiło połączenie dwóch największych producentów w branży. Zwiększyło to konkurencyjność połączonej korporacji. W 2001 r. specjalistom firmy udało się stworzyć innowacyjną metodologię SCANfining, która pozwala usunąć 95% siarki z benzyny, bez obniżania liczby oktanowej.

W 2005 roku firma zaczęła rozwijać złoże w Katarze, które jest uważane za jedno z największych na świecie. Roczny zysk firmy obecnie przekracza 36 mld USD.

Jak handlować akcjami Exxon Mobil?

Do handlu akcjami Exxon Mobil Corporation potrzebne są techniczna i fundamentalna analiza. Sytuacja na rynku ropy ma ogromny wpływ na cenę papierów wartościowych. Kiedy cena surowców rośnie, akcje spółki też rosną. Jeśli rynek ropy słabnie, papiery wartościowe Exxon Mobil Corporation tanieją.

Firma wykazywała roczny wzrost zysków na akcję przez kilka dziesięcioleci. Papiery wartościowe tej korporacji przyciągają inwestorów i traderów na całym świecie. Aby zarabiać na handlu tymi aktywami, należy uważnie monitorować publikację sprawozdań finansowych firmy. Konieczne jest również zastosowanie analizy technicznej w celu ustalenia optymalnego punktu wejścia na rynek.

Podczas handlu należy przytrzymywać się zasad zarządzania pieniędzmi. Poziom ryzyka w jednej transakcji nie powinien przekraczać 10% depozytu. Nie zapominaj używać oczekujących zleceń Stop Loss i Take Profit. Dzięki nim zabezpieczysz się przed nadmiernymi stratami i w odpowiednim czasie zatrzymasz zysk.