Akcje eBay

1660

W rankingu firm internetowych działających w dziedzinie technologii informatycznych eBay znalazł się na pierwszym miejscu w 2011 roku. Jest to największa korporacja na świecie. Jest jedną z najszybciej rozwijających się projektów w swojej branży. Papiery wartościowe spółki są klasyfikowane jako „blue chips”. Akcje eBay są popularne zarówno wśród traderów, jak i inwestorów. Z ich pomocą można osiągnąć dobre zyski.

Kurs akcji eBay

eBay umożliwia sprzedawcom handel poprzez platformę, rozwiązania i wsparcie. Podmioty zależne eBay to m.in. Gumtree, shopping.com, StubHub. eBay notowany jest na Nowojorskiej Giełdzie NYSE i wchodzi w skład indeksu S&P 500. Zobacz jak inwestować w kontrakty na akcje eBay.

Wykres i notowania eBay

Prognozy cen eBay

Akcje eBay – analiza fundamentalna

Profil akcji: eBay Inc.

eBay Inc. jest internetową firmą aukcyjną założoną w 1995 roku, która prowadzi platformę handlową ebay.com. Baza użytkowników liczy ponad 100 milionów użytkowników.

Grupa zdywersyfikowała swoją ofertę poprzez szereg przejęć i inwestycji. Do najbardziej znanych należą serwisy płatności internetowych PayPal oraz platformy MercadoLibre, Ruten, Craigslist, ChannelAdvisor, mFoundry i Union Mobile Pay. W 2011 r. eBay przejął GSI Commerce, a w zamian za to w październiku 2011 r. sprzedał pozostałą część usługi komunikacji internetowej Skype gigantowi firmy Microsoft.

eBay oferuje programistom dostęp do interfejsu programowania aplikacji (API) za pośrednictwem platformy open source. eBay dzieli swoją działalność na trzy segmenty: „Marketplace, Payment i GSI.

Akcje eBay są częścią indeksu Nasdaq 100.

Akcje eBay – informacje podstawowe — kurs i wykresy

Założycielem firmy eBay był Pierre Omidyar. Przyszły biznesmen urodził się we Francji. Później jego rodzina przeniosła się do Ameryki. Omidyar od wczesnego dzieciństwa interesował się nowymi technologiami. W 1988 roku ukończył studia na Uniwersytecie Tufts w kierunku informatyki. Następnie Pierre rozpoczął pracę w Apple. Zajmował się opracowaniem systemów operacyjnych dla komputerów Macintosh.

eBay Inc.
Państwo Stany Zjednoczone
SiedzibaSan Jose (Kalifornia)
Data założenia1995
Forma prawnaspółka publiczna (akcyjna)
Symbol giełdowy akcjiNASDAQ: EBAY

W 1995 roku Omidyar stworzył stronę aukcji online, która nazywała się AuctionWeb. To właśnie wtedy rozpoczęła się historia projektu eBay. Początkowo można było korzystać z aukcji całkowicie za darmo, więc szybko zaczęła zdobywać popularność.

W 1997 roku nazwa portalu została zmieniona na eBay.com. Dzięki przyciąganiu inwestycji usługa zaczęła się szybko rozwijać. Główną zaletą tej platformy był brak opłat prowizyjnych. Inne podobne serwisy pobierały około 30% opłat z jednej transakcji za swoje usługi. Wraz z rosnącą popularnością eBay również wprowadził prowizję. Prowizja wynosiła 0,06 USD za jednostkę produkcji. Środki te zostały wykorzystane na rozwój biznesu. W 1998 roku na aukcji dokonano ponad 10 milionów transakcji. Właśnie wtedy Omidyar postanowił przyciągnąć profesjonalnego menedżera do zarządzania przedsiębiorstwem. Na to stanowisko została wybrana Margaret Whitman. Wcześniej pracowała dla Hasbro, firmy specjalizującej się w produkcji i sprzedaży zabawek dla dzieci.

Pojawienie się nowego szefa doprowadziło do szybkiego wzrostu zysków firmy. Korporacji udało się wykupić wszystkie lokalne aukcje na świecie i zawrzeć umowę z dostawcą AOL. Wszystko to tylko zwiększyło wiarygodność firmy i przyciągnęło nowych klientów. Do usługi dodano nową opcję – możliwość sprawdzenia użytkownika za pośrednictwem bazy danych organizacji finansowych. Zwiększyło to bezpieczeństwo pracy z eBay i popularność projektu.

Z biegiem czasu do platformy handlowej dodano funkcję płacenia za towary kartą bankową. Następnie korporacja kupiła popularny system płatności PayPal. Dziś eBay jest jednym z wiodących gigantów IT. Poziom kapitalizacji korporacji przekroczył już 40 mld USD.

Na tej aukcji elektronicznej można kupić szeroką gamę produktów. Na przykład jedyny na świecie McLaren F1 został sprzedany właśnie na eBay. Aukcja oferuje odwiedzającym szeroką gamę produktów. Niektóre z nich są wyjątkowe. Często użytkownicy serwisu sprzedają całkiem zabawne towary. Na przykład woda z kubka Elvisa Presleya, zawartość kosza na śmieci itp. Serwisowi udało się zgromadzić miliony użytkowników z całego świata. W serwisie eBay handlują zarówno zwykli użytkownicy, jak i duże korporacje.

Jak handlować akcjami ebay?

Akcje eBay są wygodnym instrumentem finansowym. Od samego początku wykazywali fantastyczny wzrost. Kapitalizacja korporacji rośnie z roku na rok. Dlatego nabycie jej akcji może być bardzo opłacalną inwestycją.

Aby skutecznie handlować papierami wartościowymi serwisu eBay, zaleca się korzystanie z analizy technicznej i fundamentalnej. Koniecznie zbadaj sprawozdania finansowe firmy, aby zrozumieć powstający trend. Konieczne jest również śledzenie wiadomości ze świata IT. Korzystaj ze zleceń oczekujących do automatyzacji handlu.