Amazing – kolejne 25% wzrostów dla dolara amerykańskiego!

1455

Zdaniem Raoul Pala, stratega, który już niejednokrotnie przewidział rajd na dolarze amerykańskim, protekcjonistyczne propozycje prezydenta Donalda Trumpa oznaczają spore zyski na walucie amerykańskiej.

Kurs Dolara

Powszechnie oczekuje się, że Trump zmierza do cięć podatkowych oraz zwiększenia wydatków infrastrukturalnych, a tego typu polityka, jak twierdzą ekonomiści, wspiera wzrost gospodarczy oraz może sprzyjać umocnieniu się dolara.

Według Raoul Pala, założyciela publikacji finansowej dla inwestorów Global Macro Investor, scena już jest przygotowana dla dużego dolar rally, nawet jeśli Trump zastosuje środki protekcjonistyczne, które mogą zahamować przepływy handlowe.

„Ogólnie rzecz biorąc, polityka Trumpa jest niezwykle sprzyjająca rynkowym bykom na dolarze” – powiedział Pal w CNBC.

„…dolar korygował w trakcie pierwszego miesiąca, ale i tak, myślę, że istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że w tym roku dolar pójdzie znacznie wyżej” – dodaje strateg.

Pal przewiduje, że dolar zyska kolejne 25 procent wobec koszyka głównych walut.

To nie jest pierwszy raz, gdy Pal przewidział wiec na dolarze. To on wzywał do zajęcia długich pozycji na walucie amerykańskiej pod koniec 2014 roku i dolar od listopada 2014 roku wzrósł o 16 procent.

Pal zauważa, że Trump nie stawia sobie za cel umocnienie dolara, ale nie można mieć ciastko i zjeść ciastko – proponowane przez Trumpa polityki z dużym prawdopodobieństwem kierują dolara ku wzrostom.

„Możemy jeszcze nieco eksperymentować, zanim rynek zgromadzi trochę siły na następny tydzień lub dwa i wszystko pociągnie z powrotem, ale ogólnie rzecz biorąc, do końca tego roku, uważam, że dolar pójdzie znacznie wyżej” – powiedział Pal.

To niesamowite, ale strateg porównuje bieżącą sytuację do dwóch historycznych hoss na dolarze w 1980 roku oraz pod koniec 1990 roku.