Augur (REP)

64

Augur (REP) to zdecentralizowana platforma open source oparta na sieci blockchain Ethereum (ETH) w formie inteligentnego kontraktu, będąca pierwszym w pełni niezależnym i rozproszonym rynkiem prognoz. Na platformie Augur możesz tworzyć zakłady i brać w nich udział z dowolnego zakresu tematycznego – od przewidywania wyników wyborów, przez zakłady związane z dowolnymi wydarzeniami sportowymi, do sukcesu wybranego produktu lub producenta, lub prognozowania pogody na dany dzień i region świata.

Platforma Augur wykorzystuje tak zwaną „Mądrość tłumu”, która zakłada, że ​​wystarczająco duża liczba „zwykłych ludzi” statystycznie częściej ma rację na dany temat niż poszczególni eksperci w danej dziedzinie. Augur ma ostatecznie „przewidywać przyszłość” ze statystycznie wysoką wydajnością, a twórcy nazywają to „zdecentralizowaną wyrocznią”

Augur różni się od innych platform prognostycznych i bukmacherskich tym, że jest całkowicie zdecentralizowany i to użytkownicy sieci decydują o werdykcie każdego zdarzenia za pomocą tokenów Augur o nazwie REP (reputacja), opartych na technologii ERC20.

Platforma Augur oparta jest na blockchainie Ethereum, a jednym z jej głównych doradców technologicznych jest Vitalik Buterin, współtwórca Ethereum.

AUGUR
SkrótREP
TwórcaJack Peterson i Joey Krug
Rok powstania2017
ICOTak
TechnologiaJava Script
Ogólna ilość monet11,000,000

Augur i token REP – historia powstania

Augur został stworzony przez dwóch programistów, którymi są Jack Peterson i Joey Krug, a teraz cały zespół projektowy ma ponad trzydziestu członków. Pierwszy inteligentny kontrakt Augur został stworzony na testowym blockchainie Ethereum w kwietniu 2015 r. (Sieć ETH oficjalnie rozpoczęła się 30 lipca 2015 r.). Publiczna sprzedaż tokenów REP (crowdsale) rozpoczęła się w sierpniu 2015 r. I zakończyła 1 października 2015 r. Podczas zbiórki sprzedano 80% z 11 milionów dostępnych tokenów REP (8,8 mln), zbierając ponad 5 mln USD. Pozostałe tokeny zostały przekazane programistom (16%) i przeznaczone na rozwój Forecast Foundation (4%). Pierwsza wersja beta (testowa) platformy Augur została opublikowana w marcu 2016 r. Pod koniec 2016 r. Tokeny REP były dostępne na giełdach Poloniex i Kraken.

9 lipca 2018 r., Po ponad dwóch latach testów, platforma Augur została publicznie udostępniona jako gotowy produkt.

Augur jest obecnie najbardziej rozbudowanym funkcjonującym inteligentnym kontraktem zbudowanym na blockchainie Ethereum (ETH).

Jak działa rynek predykcyjny Augur?

Każdy użytkownik platformy Augur może utworzyć swój rynek z dowolnej kategorii, w której zostanie zadane pytanie dotyczące konkretnego wydarzenia. Odpowiedzi mogą przybrać formę opcji binarnych (tak lub nie), a także wyboru wielu opcji i możliwości wprowadzenia własnych (np. Kto wygra Puchar Świata w 2022 r.). Zarówno tworzenie rynku, jak i uczestnictwo w zakładzie odbywa się za pomocą Ethereum. Najniższy koszt utworzenia nowego rynku wynosi obecnie 0,025 ETH, a prowizja za postawienie zakładu wynosi około 1%. Nie musisz kupować tokenów REP, aby tworzyć rynki i brać udział w zakładach.

Tokeny REP mają tak zwanych sprawozdawców w sieci Augur, którzy głosują na wynik zakończonych wydarzeń. Za prawidłowe potwierdzenie wyniku wydarzenia sprawozdawcy otrzymują wynagrodzenie od prowizji od uczestników rynku, w zależności od liczby posiadanych tokenów. 1 token REP uprawnia do otrzymania 1/22 milionów prowizji z sieci. Sprawozdawcy, którzy nieprawidłowo określają wynik wydarzeń, mogą stracić swoje tokeny.

Sieć Augur jest zdecentralizowana i autonomiczna, dlatego nie ma w niej cenzury, co spowodowało rynek zamachów na znane osoby.

Kurs i notowania Augur (REP)

Augur, a właściwie token REP, jest dostępny na ponad dwudziestu giełdach kryptowalut, w tym największych, takich jak: Binance (największy dzienny obrót), Kraken, Poloniex lub Bittrex. Augur w połączeniu z polską złotówką (REP / PLN) jest również dostępny na największej polskiej giełdzie kryptowalut BitBay.

Token REP zadebiutował na rynku w kwietniu 2015 r. W cenie około 1,60 USD. Obecny szczyt obrotu (ATH) miał miejsce 11 stycznia 2018 r. I wyniósł ponad 123 USD przy kapitalizacji rynkowej ponad 1,18 mld USD.

Konkurencyjnym projektem o podobnych zastosowaniach, również opartym na Ethereum, jest Stox (STX).

Jaki portfel do REP (Augur)?

REP to token narzędziowy na platformie Augur, oparty na blockchainie Ethereum (ETH) w formie inteligentnego kontraktu ERC20. Najpopularniejszym portfelem online dla tego rodzaju tokena jest MyEtherWallet. Warto jednak zastosować bezpieczniejsze rozwiązanie, zgodne z MyEtherWallet, który jest wtyczką przeglądarki o nazwie MetaMask. Najpopularniejsze portfele mobilne dla tokenów ERC20 to: imToken, Jaxx (multiwallet, również jako aplikacja komputerowa) i Coinomi. Tokeny Ethereum (w tym REP) są również kompatybilne z najpopularniejszymi portfelami sprzętowymi takich firm jak Ledger i Trezor.

Aby korzystać z oficjalnej aplikacji Augur, która zapewnia dostęp do rynku predykcyjnego, musisz mieć kompatybilny portfel, taki jak: MetaMask, Trezor, Ledger lub Edge. Aplikacja Augur jest dostępna dla systemów Windows, MacOS i Linux.