Kurs Augur (REP)

1279

Kryptowaluta Augur (REP) jest otwartą, zdecentralizowaną platformą rynku prognozowania peer-to-peer zbudowaną na Ethereum. Ludzie handlujący na Augur są nagradzani, jeśli postawią na właściwe wyniki. Chodzi o wykorzystanie rynków w celu przewidywania wyników. Cechą Augura są zbywalne tokeny o nazwie „Reputacja” Augur (REP). Łączna reputacja jest ustalona na 11 milionów monet, kiedy została wydana w sierpniu 2015 r.

Kurs i cena Augur (REP)

Wykres i notowania Augur

Prognozy i analizy

Kurs i cena kryptowaluty Augur REP – podstawowe informacje

Początek Augur miało miejsce w sierpniu i wrześniu 2015 r., Co czyni ją jedną z pierwszych zdecentralizowanych aplikacji w blockchainie Ethereum. Reputacja (REP) to zbywalny token, na którym działa rynek prognozy Augur.

Każdy udział w systemie ma swoją wartość. Jeśli ujemne i dodatnie części wynoszą 50, prawdopodobieństwo poprawnej lub fałszywej prognozy wynosi 50% / 50%. Jeśli uczestnik zgadnie wynik wydarzeń, dodatnie akcje zostaną nagrodzone. Użytkownik nie jest zobowiązany do zatrzymania swojego udziału, czekając na wynik sprawy. Akcje są swobodnie sprzedawane i kupowane w dowolnym momencie, aż do zakończenia wydarzenia. Zarabianie na kryptowalutach Augur pozwala nie tylko poprawić swoją sytuację finansową, ale także pracować z przyszłością. O wiele łatwiej jest przewidzieć sytuację razem niż jedną. Dzięki właściwemu podejściu do systemu prawdopodobieństwo błędów jest zminimalizowane.

Aby stworzyć platformę prognozy, użytkownik musi zadbać o początkowe finansowanie i płynność akcji. Twórcy „Augur” otrzymują niewielki procent opłat. Reszta kryptowaluty obraca się w systemie i jest rozdzielana między uczestników. Stając się właścicielem REP, użytkownik staje się właścicielem udziału w rynku opłat. Jeden token REP to 1/22 000 000 z opłat. Jednocześnie token kryptowaluty ma swój limit (w momencie uruchomienia platformy kwota ta wynosiła 11 milionów USD).

Kryptowalutę Augur można wydobywać, czyli zamieniać na monety ze względu na wydajność grafiki i jednostek centralnych. Sieć ma nawet usługi w chmurze, które oferują zaangażowanie w wydobycie. Koszt tokenów REP zależy od popularności systemu. Im bardziej poszukiwany jest „Avgur”, tym bardziej opłacalne jest radzenie sobie z nim.

Aby zacząć zarabiać w sierpniu, nie musisz mieć REP. Te ostatnie są konieczne przede wszystkim dla tych, którzy składają raporty na temat przyszłych i przeszłych wydarzeń. Im wyższy REP, tym większa Komisja. REP można zdobyć lub kupić, aby rozpocząć na giełdach kryptograficznych i rynkach.

Dołączenie do systemu jest łatwe, jeśli uczestnik posiada inną kryptowalutę opartą na Ethereum.

Biała księga Augur jest dostępna na stronie: https://www.augur.net/whitepaper.pdf.

Augur Coin

Cechą Augura są zbywalne tokeny o nazwie „Reputacja” Augur (REP). Łączna ilość reputacji wynosi 11 milionów monet w momencie premiery w sierpniu 2015 r. Monety dają ludziom prawo do zgłaszania lub ważenia wyników wydarzeń.

Ponadto osoby, które przedstawiają prawidłowe prognozy, również otrzymują część wygranych, podczas gdy osoby, które zgłaszają konsensus (nieprawdopodobnie) tracą swoje tokeny REP i nic nie zarabiają. Co więcej, im więcej REP ma użytkownik, tym więcej wartości lub zaufania przypisuje się loginowi tej osoby. Innymi słowy, tokeny reputacji są odbierane i tracone w zależności od wiarygodności głosów użytkowników w drodze konsensusu. Zespół Augur wydał infografikę wyjaśniającą, jak działają markery reputacji.

Platforma Augur

Platforma Augur wykorzystuje tak zwaną „Mądrość tłumu”, która zakłada, że ​​wystarczająco duża liczba „zwykłych ludzi” statystycznie częściej ma rację na dany temat niż poszczególni eksperci w danej dziedzinie. Augur ma ostatecznie „przewidywać przyszłość” ze statystycznie wysoką wydajnością, a twórcy nazywają to „zdecentralizowaną wyrocznią”

Augur różni się od innych platform prognostycznych i bukmacherskich tym, że jest całkowicie zdecentralizowany i to użytkownicy sieci decydują o werdykcie każdego zdarzenia za pomocą tokenów Augur o nazwie REP (reputacja), opartych na technologii ERC20.

Platforma Augur oparta jest na blockchainie Ethereum, a jednym z jej głównych doradców technologicznych jest Vitalik Buterin, współtwórca Ethereum.

AUGUR
SkrótREP
TwórcaJack Peterson i Joey Krug
Rok powstania2017
ICOTak
TechnologiaJava Script
Ogólna ilość monet11,000,000

Augur i token REP – historia powstania

Augur został stworzony przez dwóch programistów, którymi są Jack Peterson i Joey Krug, a teraz cały zespół projektowy ma ponad trzydziestu członków. Pierwszy inteligentny kontrakt Augur został stworzony na testowym blockchainie Ethereum w kwietniu 2015 r. (Sieć ETH oficjalnie rozpoczęła się 30 lipca 2015 r.). Publiczna sprzedaż tokenów REP (crowdsale) rozpoczęła się w sierpniu 2015 r. I zakończyła 1 października 2015 r. Podczas zbiórki sprzedano 80% z 11 milionów dostępnych tokenów REP (8,8 mln), zbierając ponad 5 mln USD. Pozostałe tokeny zostały przekazane programistom (16%) i przeznaczone na rozwój Forecast Foundation (4%). Pierwsza wersja beta (testowa) platformy Augur została opublikowana w marcu 2016 r. Pod koniec 2016 r. Tokeny REP były dostępne na giełdach Poloniex i Kraken.

9 lipca 2018 r., Po ponad dwóch latach testów, platforma Augur została publicznie udostępniona jako gotowy produkt.

Augur jest obecnie najbardziej rozbudowanym funkcjonującym inteligentnym kontraktem zbudowanym na blockchainie Ethereum (ETH).

Jak działa rynek predykcyjny Augur?

Każdy użytkownik platformy Augur może utworzyć swój rynek z dowolnej kategorii, w której zostanie zadane pytanie dotyczące konkretnego wydarzenia. Odpowiedzi mogą przybrać formę opcji binarnych (tak lub nie), a także wyboru wielu opcji i możliwości wprowadzenia własnych (np. Kto wygra Puchar Świata w 2022 r.). Zarówno tworzenie rynku, jak i uczestnictwo w zakładzie odbywa się za pomocą Ethereum. Najniższy koszt utworzenia nowego rynku wynosi obecnie 0,025 ETH, a prowizja za postawienie zakładu wynosi około 1%. Nie musisz kupować tokenów REP, aby tworzyć rynki i brać udział w zakładach.

Tokeny REP mają tak zwanych sprawozdawców w sieci Augur, którzy głosują na wynik zakończonych wydarzeń. Za prawidłowe potwierdzenie wyniku wydarzenia sprawozdawcy otrzymują wynagrodzenie od prowizji od uczestników rynku, w zależności od liczby posiadanych tokenów. 1 token REP uprawnia do otrzymania 1/22 milionów prowizji z sieci. Sprawozdawcy, którzy nieprawidłowo określają wynik wydarzeń, mogą stracić swoje tokeny.

Sieć Augur jest zdecentralizowana i autonomiczna, dlatego nie ma w niej cenzury, co spowodowało rynek zamachów na znane osoby.

Kurs i notowania Augur (REP)

Augur, a właściwie token REP, jest dostępny na ponad dwudziestu giełdach kryptowalut, w tym największych, takich jak: Binance (największy dzienny obrót), Kraken, Poloniex lub Bittrex. Augur w połączeniu z polską złotówką (REP / PLN) jest również dostępny na największej polskiej giełdzie kryptowalut BitBay.

Token REP zadebiutował na rynku w kwietniu 2015 r. W cenie około 1,60 USD. Obecny szczyt obrotu (ATH) miał miejsce 11 stycznia 2018 r. I wyniósł ponad 123 USD przy kapitalizacji rynkowej ponad 1,18 mld USD.

Konkurencyjnym projektem o podobnych zastosowaniach, również opartym na Ethereum, jest Stox (STX).

Jaki portfel do REP (Augur)?

REP to token narzędziowy na platformie Augur, oparty na blockchainie Ethereum (ETH) w formie inteligentnego kontraktu ERC20. Najpopularniejszym portfelem online dla tego rodzaju tokena jest MyEtherWallet. Warto jednak zastosować bezpieczniejsze rozwiązanie, zgodne z MyEtherWallet, który jest wtyczką przeglądarki o nazwie MetaMask. Najpopularniejsze portfele mobilne dla tokenów ERC20 to: imToken, Jaxx (multiwallet, również jako aplikacja komputerowa) i Coinomi. Tokeny Ethereum (w tym REP) są również kompatybilne z najpopularniejszymi portfelami sprzętowymi takich firm jak Ledger i Trezor.

Aby korzystać z oficjalnej aplikacji Augur, która zapewnia dostęp do rynku predykcyjnego, musisz mieć kompatybilny portfel, taki jak: MetaMask, Trezor, Ledger lub Edge. Aplikacja Augur jest dostępna dla systemów Windows, MacOS i Linux.