Autostrady dla aut elektrycznych

266

GDDKiA ogłasza przetarg na publiczne punkty ładowania pojazdów elektrycznych dla 27 kolejnych MOP znajdujących się na kluczowych odcinkach A1, A2 i A4.

Polskie autostrady mają stać się przyjazne dla kierowców samochodów elektrycznych. Zwiększa liczbę punktów ładowania.

27 nowych powstanie w Lokalizacjach Obsługi Podróżnych na odcinku autostrady Toruń-Tuszyn i Pyrzowice-Gorzyczki A1, Konin-Warszawa na autostradzie A2 oraz między Wrocławiem a Katowicami na autostradzie A4.

Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 10 grudnia 2019 r.

Dopiero we wrześniu GDDKiA przekazała MOP 10 lokalizacji operatorom stacji ładowania samochodów elektrycznych wybranych w pierwszym przetargu. Siedem z nich znajduje się na autostradzie A4 Wrocław – Katowice. Kolejne trzy zostały udostępnione na drodze ekspresowej S8 Wrocław – Łódź.

„W kolejnym etapie (planowanym na pierwszy kwartał 2020 r.) Spodziewamy się ogłoszenia postępowania w sprawie budowy punktów ładowania pojazdów elektrycznych i pełnienia roli operatora pozostałych MOP znajdujących się na autostradzie A4 (Kraków – Korczowa i Zgorzelec – Krzyżowa), a także na drogach ekspresowych S3 Szczecin – Gorzów Wielkopolski, S7 Gdańsk – Warszawa i S8 Białystok – Warszawa ”- informuje Dyrekcja Generalna.