Bitcoin wciąż spada, członek FED odnosi się do BTC

1574

Bitcoin wciąż spada

Autor: Daniel Schittek, Analityk XTB

Wtorek był jednym z najgorszych dni dla całego bloku kryptowalut. Podczas, gdy każdy skupiał się na Bitcoinie jako najbardziej handlową wirtualną walutą, inne waluty z bloku traciły jeszcze więcej. Na przykład Ripple spadł 26%, Bitcoin Cash 24%, IOTA przeceniona została o 27%, natomiast ogromy spadek widoczny był na Bitconnect Coin, który zanurkował aż 91%. Technicznie Bitcoin wydaje się mieć jeszcze dość miejsca do spadków, po tym jak przebite zostaje dno w okolicy zniesienia 61,8%. Spójrzmy najpierw na wykres BTC, po czym następnie skupimy się na ciekawej wypowiedzi ze strony członka FED.

Zobacz Bitcoin i Kryptowaluty

bitcoin spada

Bitcoin utrzymuje się poniżej $11k przebijając się przez ważne wsparcie jakim było zniesienie 61,8%. Źródło: xStation5

Techniczne spojrzenie na wykres BTC nie pozostawia złudzeń, że spadki mogą rozwijać się dalej. Rynek walczy z psychologiczną barierą na $10k jednak patrząc na sytuację altcoinów można spodziewać się dalszej wyprzedaży, a nawet paniki. Niemniej bardzo ciekawym wsparciem wydaje się równość fal spadkowych wypadające na zniesieniu 78,6% stanowiące potencjalny poziom dla korekty prostej AB=BC. Wtedy też mógłby nastąpić spadek wskaźnika RSI do poziomu wyprzedania na interwale dzienny, co byłonby sytuacją zaobserwowaną pierwszy raz od lipca 2017 roku. Wsparcie to wypada w okolicy ceny $8,500.

Przedstawiciel Rezerwy Federalnej nie widzi w Bitcoinie zagrożenia dla dolara

Zgodnie z wypowiedzią Neela Kashkari, członka FED, Bitcoin ani inne waluty nie stanowią większego zagrożenie dla amerykańskiego dolara. Szef FED z Minneapolis dodał także, że nie ma bariery w tworzeniu własnych kryptowalut. Z tego też powodu na razie pozostają one wielkim znakiem zapytania, chociaż w przyszłości mogą odegrać jeszcze większą rolę w społeczeństwie. Według przedstawiciela FED „jest tak wiele alternatywnych kryptowalut tworzonych codziennie, które mogą być wydobywane, że jeżeli wziąć je wszystkie pod uwagę to wciąż będziemy mieć inflację, ponieważ nie wiadomo której z nich ufać”.

Dzienne obroty na Bitcoinie wciąż spadają, pomimo ostatniego odbicia

spadki na bitcoinie W ostatnich dniach spada ilość dziennych transakcji na BTC. Źródło: Bitcoin.com

Patrząc na dzienną ilość dziennych transakcji na Bitcoinie można dojść do wniosku, że raczej ciężko będzie w najbliższym czasie odbić się cenie. Bazując na danych dostarczonych przez Bitcoin.com dzienna ilość transakcji (14-dniowa średnia) spada na przestrzeni ostatnich dni sugerując, że spada zainteresowanie tą kryptowalutą.

Na spadkach Bitcoina też można zarabiać

XTB daje możliwość inwestowania zarówno ze wzrosty jak i spadki Bitcoina, pozwalając na odpowiednie dostosowanie swojej transakcji do sytuacji rynkowej. Szczegóły oferty znajdują się na stronie https://pl.xtb.com/bitcoin-demo

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.

Handel na CFD opartych o kryptowaluty jest wysoce ryzykowny ze względu na znaczne wahania notowań kryptowalut oraz wykorzystanie mechanizmu dźwigni. Straty mogą przekroczyć depozyt zabezpieczający. X-Trade Brokers DM S.A.