Akcje Canopy Growth mają pozytywne perspektywy

1587

Aurora Cannabis Inc. otrzymał licencję na sprzedaż medycznego cannabisu w 2014. Obecnie firma posiada osiem licencjonowanych zakładów produkcyjnych w 18 krajach, produkujących ponad 500 000 kg cannabisu rocznie. Pod względem kapitalizacji rynkowej Aurora Cannabis zajmuje drugie miejsce wśród firm z tego sektora, pierwszą z nich jest Canopy Growth Corp.

W 2018 r. sprzedaż cannabisu do celów rekreacyjnych została zalegalizowana w Kanadzie, przy czym sprzedaż rozpoczęła się 17 października. Popyt na ten produkt wśród kanadyjskiej populacji wzrósł, a w niektórych regionach Kanady występuje nawet niedobór cannabisu.

Obecnie, Aurora Cannabis Inc. chce zwiększyć mozliwości produkcji cannabisu. W Albercie powstaje nowy zakład, zdolny do produkcji 100 000 kg cannabisu rocznie.

Od października 2018 roku akcje spółki notowane są na NYSE jako ACB. Aktualna cena akcji Aurora Cannabis w Nowym Jorku to tylko nieco ponad $6. Wkrótce po debiucie giełdowym kurs akcji gwałtownie wzrósł w związku z nagłym wzrostem zainteresowania tym sektorem, co w dużej mierze wynikało z rozpoczęcia sprzedaży cannabisu rekreacyjnego: wtedy akcje spółki były warte prawie 12 USD. Następnie doszło do stabilizacji na rynku, ceny akcji Aurora Cannabis najpierw spadła do 5,90 USD, po czym tymczasowo wzrosła do 7-8 USD, a w końcu ustabilizowała się na poziomie nieco powyżej 6 USD.

Boom w sektorze cannabis prawdopodobnie się już skończył. W związku z tym ewentualny wzrost mocy produkcyjnych może okazać się obiecujący.