Konto bankowe dla dziecka

1001

Coraz więcej naszych dzieci chce mieć własne konto bankowe. Banki spełniają to i oferują konta dla młodzieży. Studenci preferowali tę formę oszczędzania od wielu lat.

Dla nastolatków posiadanie własnego konta jest – podobnie jak lata temu książką oszczędnościową – dobrą lekcją oszczędzania i ochrony własnych pieniędzy. To także okazja, aby dowiedzieć się, jak korzystać z konta bankowego.

Jakie kryteria powinniśmy zastosować, wybierając konto dla naszego dziecka? Oczywiście najlepiej jest, jeśli konto jest bezpłatne, a rachunki opłacane tak tanio, jak to możliwe. W końcu konto dla młodzieży to inwestycja na przyszłość dla banków – jeśli zaczną teraz opiekować się młodym klientem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że staną się jego klientem w wieku dorosłym. Ponieważ prawie wszyscy młodzi ludzie korzystają z Internetu, idealnie jest, gdy mogą korzystać z konta bankowego online. Warto również wspomnieć, że korzystanie z konta w Internecie jest łatwe i mniej czasochłonne niż podróżowanie (czasem daleko) do oddziału banku – jest to ważne w przypadku mniejszych miejscowości. Coraz więcej młodych ludzi robi zakupy online, a płacenie online ułatwi im to. Wybierając konto, warto sprawdzić wysokość opłat za przelewy (niektóre banki oferują opłaty zerowe).

Kolejnym kryterium jest łatwość dostępu do własnych pieniędzy. Innymi słowy, chodzi po prostu o liczbę bankomatów w strategicznych miejscach dla młodych ludzi: w pobliżu domu, szkoły, kina, centrum handlowego. Najlepiej, gdy są to bankomaty, w których możemy wypłacać gotówkę bez prowizji. Studenci stanowią coraz większą grupę klientów. Wybierając bank, zwracają uwagę na: najniższą opłatę za założenie i prowadzenie konta (najlepszy jest oczywiście brak tych opłat), niskie prowizje za przelewy do innych banków, możliwość wykonywania wszystkich operacji przez Internet, Bankomaty i karty kredytowe, brak wymogu terminowego, z góry określone płatności. Banki nie wymagają systematycznych płatności, studenci mogą wypłacać zarówno stypendia, jak i wydawać pieniądze i pieniądze na pracę. Założenie konta jest łatwiejsze i bezpłatne, gdy rodzice mają konto w tym banku.

ROR – TRADYCYJNY RACHUNEK BANKOWY

ROR to skrót, który często pojawia się w tekstach o oszczędzaniu. To po prostu tradycyjny rachunek bankowy, konto. ROR to skrót od rachunku bieżącego. ROR jest często nazywany kontem osobistym, ponieważ jest to konto fizyczne (niezwiązane z działalnością gospodarczą). ROR niektórych banków oferują zainteresowanie ofertą, ponieważ są one wykorzystywane nie tylko do rozliczeń, ale także do akumulacji oszczędności krótkoterminowych.