CD Projekt – Wiedźmin IV potwierdzony! CD Projekt ujawnia plany rozwojowe

1446

Historia CD Projekt

Studio CD PROJEKT RED, założone w 2002 roku w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, powstało z pasji i zamiłowania do gier.

Jego założyciele: Michał Kiciński i Marcin Iwiński – pionierzy dystrybucji gier wideo w Polsce, postanowili wykorzystać swoje doświadczenia zdobyte we współpracy z największymi światowymi markami do tworzenia gier o najwyższej jakości. Premiera Wiedźmina miała miejsce w 2007 roku – pierwsza gra studia.

Po sukcesie studio złapało wiatr w żagle i rozpoczęło pracę nad drugą częścią. Wydana w 2011 (PC) i 2012 (Xbox 360) gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów jest zapisana we współczesnej historii gatunku jako jedna z najlepiej ocenianych gier fabularnych.

Kiedyś małe studio do tworzenia gier, CD PROJEKT RED zmieniło się w wiodącego twórcę gier wideo zatrudniającego ponad 800 osób z całego świata; Studio, które wyznacza gry z nowymi standardami w zakresie jakości gier i podejścia do ich odbiorców – graczy.

Wiedźmin IV potwierdzony! CD Projekt ujawnia plany rozwojowe

Grupa Kapitałowa CD Projekt, która od ponad 20 lat tworzy innowacyjną rozrywkę najwyższej jakości, opierając swoją działalność na dwóch mocnych podstawach – produkcja gier w ramach studia deweloperskiego CD Projekt RED oraz globalna cyfrowa dystrybucja wdrożona przez GOG.com potwierdziły, że gry Wiedźmin sprzedano już w ponad 40 milionach egzemplarzy. Jednocześnie zapewniono, że to nie koniec i że więcej Wiedźminów wyjdzie.

CD Projekt pracuje nad Wiedźminem IV

Chociaż ostatnio coraz częściej mówi się o Projekcie RED w kontekście premiery Cyberpunk 2077 zaplanowanej na 16 kwietnia 2020 r., Warto pamiętać, że studio zasłynęło na całym świecie jako twórca trylogii Wiedźmina, postaci wzorowanej na bohater sagi Andrzej Sapkowski. Ostatnia gra studia – Wiedźmin 3: Dziki Gon – miała swoją premierę 19 maja 2015 roku, sprzedając 6 milionów egzemplarzy w zaledwie 6 tygodni od premiery.

W raporcie podsumowującym pierwszą połowę 2019 r. Studio CD Projekt RED ujawniło, że w sumie gry Wiedźmin sprzedały już ponad 40 milionów egzemplarzy. Twórcy hitu gier nie zamierzają ignorować tego faktu, dlatego 15 października tego roku. Wiedźmin 3 zostanie wydany na konsolę Nintendo Switch.

W najnowszym raporcie zarządu grupy kapitałowej CD Projekt za pierwsze półrocze 2019 r. Spółka podzieliła się z inwestorami swoimi planami na przyszłość. Chociaż nie podano żadnych szczegółów, między wierszami dowiadujemy się, że studio przygotowuje kolejne gry osadzone w uniwersum Wiedźmina:

  • Kluczowym czynnikiem dla utrzymania w przyszłości obecnej wysokiej dynamiki rozwoju segmentu CD PROJEKT RED jest dalszy rozwój wewnętrznej zdolności do tworzenia światowej klasy gier o najwyższej jakości i jakości, w połączeniu z możliwością efektywnej komunikacji z graczami z całego świata świat. Pod względem zarządzania projektami posiadanie dwóch linii produktów – Wiedźmin / The Witcher i Cyberpunk oraz niezależnych zespołów programistycznych umożliwi równoległą produkcję poszczególnych projektów i dostosowanie planu wydawniczego w kolejnych okresach. Zmiana działalności na model wydawniczy oparty na dwóch markach działających równolegle i kilku równolegle realizowanych projektach potencjalnie pozwoli na optymalizację produkcji i finansów, zwiększy częstotliwość premier i całkowitych przychodów oraz dalszą dywersyfikację ryzyk, a twórcy zatrudnieni w firmie zostaną otwarci więcej możliwości samorealizacji zawodowej.

Strona antyradio.pl wskazuje, że w „Wiedźminie 4” prawdopodobnie nie będziemy kierować działaniami Białego Wilka, ponieważ jego historia jest uważana przez CDPR za zakończoną. Bardzo możliwe, że Ciri będzie bohaterem nowej trylogii, a Geralt pojawi się w kilku scenach.