Cena i kurs gazu ziemnego (Natural gas)

1991

Uzyskaj BEZPŁATNĄ transmisję na żywo ceny gazu ziemnego (NG) i aktualne dane – wykresy , kursy, analizy i prognozy. 

Cena gazu ziemnego (Natural gas)

Kurs i notowania gazu ziemnego

Analiza i prognozy cen

Cena i kurs gazu ziemnego – podstawowe informacje

Gaz ziemny jest paliwem kopalnym, które jest zarówno bezwonne, jak i bezbarwne w swojej najczystszej postaci. Głównym składnikiem jest metan, znany również jako CH4. Na cenę gazu ziemnego często wpływają niekorzystne warunki pogodowe, wzrost produkcji, wzrost aktywności gospodarczej i dostępność zamienników. Gaz ziemny jest przedmiotem obrotu na New York Mercantile Exchange (NYMEX), największej na świecie giełdzie towarowych kontraktów futures.

Składający się z atomów wodoru i węgla gaz ziemny jest przez niektórych uważany za najczystsze spalanie paliwa kopalnego. Jako produkt uboczny wytwarza dwutlenek węgla, parę wodną i tlenek azotu. Chociaż gaz ziemny został utworzony miliony lat temu, nadal jest powszechnie stosowanym źródłem energii elektrycznej i paliwa. Henry Hub to nazwa słynnego gazociągu, który biegnie przez Erath w Luizjanie. Rurociąg Henry Hub jest podłączony do czterech krajowych rurociągów i dziewięciu międzynarodowych. Rurociąg ma duży wpływ na cenę kontraktów terminowych na gaz ziemny.

Historyczne ceny gazu ziemnego

Aby uzyskać pełny obraz cen gazu ziemnego, warto spojrzeć na ich wahania w kontekście historycznym.

Cena gazu ziemnego spadają od końca 2008 roku. Wynika to w dużej mierze z postępu technologicznego, który spowodował obniżenie kosztów produkcji.

gaz

Chociaż ceny historyczne nie dają pełnego obrazu, jeśli chodzi o prognozowanie cen surowców, są one przydatne jako wskaźnik ogólnego zakresu obrotów.

Na uwagę zasługuje fakt, że ponieważ gaz ziemny charakteryzuje się większą przewidywalnością podaży i popytu niż ropa naftowa, jego cena jest również łatwiejsza do przewidzenia, co czyni go popularnym wśród inwestorów śledzących trendy.