Cena kukurydzy

1578

Kukurydza ma wiele zastosowań, w tym pasza dla zwierząt, etanol, wysokofruktozowy syrop kukurydziany, skrobia kukurydziana, napoje alkoholowe, dezodorant, krople na kaszel i inne. Na cenę kukurydzy wpływa rynek etanolu, ceny ropy naftowej, popyt w Chinach, dolar amerykański i klimat. Najważniejsze miejsca handlu kukurydzą to Chicago Board of Trade (CBOT), Bolsa de Mercadorias & Futuros, Marche a Terme International de France, Budapest Commodity Exchange, Kanmon Commodity Exchange oraz Tokyo Grain Exchange.

Kurs i cena kukurydzy na giełdzie (1 buszel kukurydzy)

Najnowsze ceny kukurydzy widoczna na wykresie

Wykres i notowania kukurydzy

Analiza cen kukurydzy

Notowania kukurydzy – podstawowe informacje

Kukurydza została po raz pierwszy udomowiona w południowym Meksyku 10.000 lat temu. Europejczycy zostali wprowadzeni do uprawy w 1492 roku, po tym jak Krzysztof Kolumb przywiózł kukurydzę z powrotem po wizycie na Kubie. Kukurydza jest elastyczną rośliną uprawną, która może być uprawiana w różnych klimatach i regionach.

Istnieje sześć różnych odmian kukurydzy, kukurydza słodka, kukurydza popcorn, kukurydza mączna, kukurydza wgnieciona, kukurydza krzemienna i kukurydza strączkowa. Kukurydza słodka jest naturalnie słodką odmianą zbieraną we wczesnym stadium, podczas gdy popcorn charakteryzuje się twardą skorupą i minimalną zawartością miękkiej skrobi. Kukurydza mączna jest jedną z najstarszych odmian kukurydzy, która ma zawartość miękkiej skrobi, ale kukurydza wgnieciona stanowi większość produkcji w USA. Kukurydza rogowata występuje przede wszystkim w Ameryce Środkowej i Południowej, natomiast kukurydza strączkowa jest głównie ozdobna. Genetycznie zmodyfikowane odmiany znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Argentynie i Kanadzie. Większość kukurydzy produkowanej w Stanach Zjednoczonych jest uprawiana na środkowym zachodzie między kwietniem a czerwcem i zbierana jest w październiku lub listopadzie.