Kurs i cena Platyny XPT / USD

2428

Wykres cenowy platyny (XPT/USD) przedstawia dane w czasie rzeczywistym dla aktualnej ceny platyny oraz jej historyczny kurs wraz z notowaniami online.

Kurs i cena Platyny XPT / USD

Wykres i notowania platyny

Analiza i prognozy cen platyny

Cena i kurs platyny (platinum) – podstawowe informacje

Platyna, symbol chemiczny Pt, jest szarawobiałym metalem, który jest przedmiotem handlu na New York Mercantile Exchange, Tokyo Commodity Exchange i London Bullion Market. Platyna była niegdyś najdroższym z metali szlachetnych w obrocie, osiągając maksymalną wartość 1000 dolarów za uncję troy. Tak już nie jest, ponieważ został on przewyższony przez złoto. Platyna jest zarówno ciągliwa, jak i plastyczna i może być wydobywana z rudy, która zawiera elementy grupy platynowej (PGM). Elementy te obejmują iryd, osm, pallad, platynę, rod i ruten. Platyna może być również pozyskiwana ze sperryrytu i rud współpracujących. Ze względu na wysoką temperaturę wrzenia i odporność na wodę, powietrze i wiele kwasów, platyna jest wykorzystywana przede wszystkim do produkcji katalizatorów samochodowych, w przemyśle chemicznym i elektrycznym oraz w rafineriach ropy naftowej. Cena platyny jest określana przez światowy przemysł samochodowy, przepisy dotyczące jakości powietrza, zmiany w technologii katalizatorów, dostępność substytutów i zapotrzebowanie inwestycyjne.

Handel platyną na giełdzie

Uzyskaj dostęp do najnowszych cen platyny w czasie rzeczywistym i skorzystaj z naszego platynowego wykresu, aby uzyskać odpowiednie dane do analizy. Wyszukaj historyczne ceny platyny i odkryj podstawę ceny notowanej przez LPPM Platinum aktualizowaną dwa razy dziennie.

Dowiedz się więcej o różnych czynnikach, które mogą wpływać na cenę platyny za gram i zdobądź wiedzę potrzebną do podejmowania świadomych decyzji przy zwiększaniu wartości Twojego portfela inwestycyjnego.

  • Zacznij handel platyną (XPT) i poszerz swoje horyzonty inwestycyjne
  • Odkryj nowe możliwości, jakie zapewnia ten metal szlachetny
  • Platyna uznawana jest za dobrą ochronę i zabezpieczenie przed inflacją.
  • Platyna (XPT) ma zastosowanie w przemyśle zaawansowanych technologii jak i w jubilerstwie
  • Jest bardzo mocno powiązana z innymi metalami szlachetnymi takimi jak pallad, złoto czy srebro

Jak inwestować w oparciu o notowania platyny

Najlepszym sposobem inwestowania z wykorzystaniem notowań cenowych platyny jest zawieranie kontraktów futures i CFD. Te instrumenty pochodne są dostarczane przez polskich i zagranicznych brokerów. Kontrakty CFD korzystają z dźwigni finansowej, która pozwala na zawieranie transakcji bez konieczności posiadania kapitału na zabezpieczenie całej pozycji. Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem utraty kapitału, więc zainwestuj pieniądze, na których utratę możesz sobie pozwolić. Nie ryzykuj więcej niż 5% kapitału. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zapoznaj się z aktualnymi notowaniami na giełdzie platyny online, które znajdziesz powyżej.