City Bank Handlowy

2497

Prawie każda instytucja finansowa ma ogromne możliwości, ma nowoczesne produkty i usługi. Jednak to ludzie świadczą o jego prawdziwej wartości …

Każdy bank składa się z ludzi. Dla ludzi. Dzięki profesjonalizmowi, pomysłom i indywidualnemu podejściu do każdego klienta można budować partnerskie relacje i proponować najlepsze produkty lub usługi bankowe. Takie osoby pracują w Citi Handlowy. Tacy ludzie mogą dla ciebie pracować.

Citibank jest bankiem, który łączy doświadczenie i najlepsze tradycje polskiej bankowości z nowoczesnym modelem finansowym. Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie SA – najstarszego banku komercyjnego w Polsce i Citibank (Poland) SA W ten sposób w marcu 2001 r. Powstała jedna z najsilniejszych instytucji finansowych w Polsce, która jest integralną część znanej na całym świecie grupy Citi – wiodąca globalna instytucja finansowa, prowadząca około 200 milionów rachunków i działająca w ponad 160 krajach i jurysdykcjach. Citi obsługuje klientów indywidualnych, korporacyjnych, rządowych i instytucjonalnych, zapewniając im szeroką gamę produktów i usług finansowych z zakresu bankowości detalicznej, bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, usług maklerskich, bankowości transakcyjnej i zarządzania aktywami.

Obecnie Citi działa za pośrednictwem dwóch głównych jednostek operacyjnych: Citicorp, obejmujących kluczowe obszary działalności Citi, oraz Citi Holdings, w których gromadzone są aktywa i przedsiębiorstwa, które nie są kluczowe dla przyszłego rozwoju firmy. Citicorp obejmuje Grupę Global Consumer Banking and Institutional Clients Group i koncentruje się na oferowaniu klientom produktów i usług najwyższej jakości, korzystając z unikalnej globalnej sieci Citi, również obecnej na wielu rynkach wschodzących.

Forma prawna spółka akcyjna
Data założenia 1870
Państwo Polska
Lokalizacja Warszawa
Siedziba ul, Senatorska 16, Warszawa
Numer KRS 0000001538
Prezes Sławomir S. Sikora
Rodzaj banku bank uniwersalny, inwestycyjny
Kapitał własny 522 638 400 zł
Giełda Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Symbol akcji BHW

W ofercie CityBanku skierowanej zarówno do klientów instytucjonalnych, jak i indywidualnych znajdziesz:

  • innowacyjne i nowoczesne produkty,
  • rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb,
  • światową technologię,
  • wygodny dostęp do produktów poprzez internet, telefon i sieć oddziałów,
  • dostęp do globalnej sieci Citi

Oprócz klasycznych usług bankowych oferta Banku obejmuje również usługi rynku kapitałowego oraz produkty oferowane przez Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. oraz produkty Handlowy Leasing Sp. ogród zoologiczny.

Citi Handlowy od samego początku otrzymał wiele prestiżowych tytułów i wyróżnień zarówno krajowych, jak i zagranicznych, które decydują o jego renomie na rynku usług finansowych.

Citi handlowy infolinia – kontakt

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z nami lub do wcześniejszego sprawdzenia odpowiedzi na „Najczęściej zadawane pytania”.

Klienci indywidualni

Jesteś zainteresowany ofertą?
tel. 1 9009

Jesteś już naszym Klientem?
tel. (+48 22) 362 2484
lub (+48 22) 692 2484

Mikroprzedsiębiorstwa

Jesteś zainteresowany ofertą?
tel. 1 9009

Jesteś już naszym Klientem?
tel. 801 33 44 33
lub (+48 22) 692 29 00

Przedsiębiorstwa i Korporacje

 Jesteś zainteresowany ofertą?

tel. (+48 22) 692 9982

Jesteś już naszym Klientem?
tel. 801 24 84 24
lub (+48 22) 690 19 81

Fax: (+48 22) 692 22 89
[email protected]

Odpowiedzialność społeczna

Bank jest instytucją finansową o wysokim poczuciu odpowiedzialności społecznej. CitiBank realizuje misję nowoczesnej filantropii poprzez Fundację Kronenberga, którą założyliśmy w Citi Handlowy, która wspiera pracę na rzecz dobra publicznego w zakresie edukacji finansowej, promocji przedsiębiorczości, ochrony dziedzictwa kulturowego i rozwoju lokalnego. Edukacja finansowa jest priorytetowym obszarem działalności Fundacji. W 2013 r. We współpracy z instytucjami publicznymi prowadziła 9 programów, w tym „Moje Finanse, największy program edukacji finansowej w Europie pod względem zasięgu. Fundacja Kronenberga jest także koordynatorem jednego z największych i najlepiej ocenianych programów wolontariatu pracowniczego w Polsce – Program Wolontariatu Pracowniczego Citi Handlowy W latach 2006–2013 wolontariusze Banku i firm Citi działających w Polsce zaangażowali się prawie 14 000 razy, zrealizowali ponad 1200 projektów i przepracowali ponad 90 000 godzin.

Działania środowiskowe

Jedną z podstawowych zasad postępowania pracowników Banku jest dbałość o środowisko naturalne. Działalność Banku prowadzona jest w sposób ekologiczny i społecznie odpowiedzialny, a także zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. W 2007 roku uchwałą Zarządu Bank wprowadził Plan Zarządzania Środowiskowego. W kolejnych latach wprowadzono System Zarządzania Środowiskowego i System Zarządzania Energią. Potwierdzeniem skuteczności obu systemów było uzyskanie certyfikatu ISO 14001: 2004 w 2013 r. I certyfikatu ISO 50001: 2011 w 2014 r.
Cele i zadania Banku w tym zakresie zostały określone w Polityce Środowiska i Polityce Energetycznej.

Misja CityBanku

Aby osiągnąć pozycję najlepszego banku w Polsce, CityBank koncetruje się na potrzebach klientów i zaoferujemy usługi dostosowane do potrzeb docelowych grup klientów. Jako jeden bank Citi Handlowy korzysta z globalnej obecnośći i wysoce wyspecjalizowanego personelu, aby dostarczać produkty i usługi bankowe, które przekraczają oczekiwania naszych klientów. To, co wyróżnia nasz Bank na tle konkurencji, to innowacyjność i jakość.

Siedziby City Banku Handlowego

Pierwszą siedzibą banku był Pałac Mostowskich w Warszawie, w którym wynajmowano mu pokoje, w 1871 r. Bank przeniósł się na ul. Długą. 542, a następnie do ul. Mazowiecka. W 1874 r. Oddano do użytku własny budynek banku projektu Leandro Marconi na rogu współczesnych ulic Traugutta i Czackiego (wówczas ulica Berga i Włodzimierzowska), w którym do dziś znajduje się jeden z jego oddziałów. W latach 1945–1949 budynek oddziału łódzkiego przy ul. Piotrkowska 74. W 1950 r. Centrala powróciła do przebudowanego budynku przy Traugutta 7/9 w Warszawie. W 1979 r. Została przeniesiona do wieżowca przy ul. Chałubińskiego 8, gdzie znajdował się do 2005 r. Obecnie siedziba banku znajduje się w Pałacu Jabłonowskich przy Senatorskiej 16.