Danone powiadomiła o nagłym spowolnieniu wzrostu sprzedaży w trecim kwartale

647

Tempo wzrostu sprzedaży francuskiej firmy produktów spożywczych Danone w trzecim kwartale gwałtownie spadło w związku ze spadkiem ilości mieszanek dziecięcych sprzedawanych w Chinach i produktów mlecznych w Maroku. Niemniej jednak firma nie zmieniła prognozy rocznej ze względu na wzrost sprzedaży wody pitnej w Europie, gdzie była ciepła pogoda i dobre kwartalne wyniki w Ameryce Północnej, które zostały osiągnięte przez oddział produkcji przetworów mlecznych i produktów roślinnych. Pod koniec kwartału sprzedaż Danone wzrosła o 1,4% do 6 miliardów 186 milionów euro. Eksperci spodziewali się słabszego wzrostu – o 1,2%.

Metal Focus oczekuje wzrostu cen na złoto w 2019 roku o 2%

Analityczna agencja Metal Focus przewiduje, że w przyszłym roku cena złota wzrośnie o 2% i wyniesie 1 tysiąc 310 dolarów za uncję, z uwagi na fakt, że krótkie pozycje otwarte w 2018 roku zostaną masowo zamknięte w 2019 roku. Według oceny agencji, w przyszłym roku pallad osiągnie rekordową wartość 1 tysiąc 120 dolarów za uncję, wzrastając o 13%. Eksperci agencji uważają również, że w 2019 roku niektórzy inwestorzy powrócą na rynek metali szlachetnych po bumie funduszowym na giełdzie w tym roku. Oczekuje się, że srebro po wzroście w 2019 roku o 5%, będzie średnio kosztować 16 dolarów 90 centów za uncję.

BNY Mellon zwiększyła swój zysk netto o 15,4% w ciągu ostatnich 9 miesięcy

Amerykańska korporacja Bank of New York Mellon Financial od początku roku po wrzesień zwiększyła swój zysk netto o 15,4% w ujęciu rocznym do 3 miliardów 384 milionów dolarów. Pisze o tym projekt finversia.ru powołując się na raport firmy. Przychody za ten okres wyniosły 12 miliardów 385 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 4,8%. W trzecim kwartale zysk netto BNY Mellon osiągnął 1 miliard 114 milionów dolarów. Roczny wzrost wyniósł 9,2%. W obliczeniu, zysk wyniósł 1 dolar 6 centów na akcję, przy przewidywaniach ekspertów w 1 dolar i 4 centy. Przychody, które wzrosły o 1,3%, wyniosły 4 miliardy 69 milionów dolarów.

HSBC planuje przeprowadzić notowania giełdowe w Szanghaju

HSBC Holdings, jeden z największych banków na świecie i lider pod względem kapitalizacji i wielkości aktywów w Europie, zamierza przeprowadzić pierwsze notowania giełdowe w Szanghaju. Są to pierwsze notowania dla firmy w Chinach. Zgłasza Financial Times, powołując się na źródła. Notowania są planowane w ramach programu wzajemnych targów na giełdach w Szanghaju i Londynie. Program ma na celu zwiększenie dostępu inwestorów zagranicznych do rynku ChRL, a handel może się rozpocząć przed końcem tego roku. W celu rejestracji dokumentów w Szanghaju HSBC będzie musiał składać chińskie kwity depozytowe