HSBC – Hongkong and Shanghai Banking Corporation

1304

HSBC Holdings plc jest brytyjskim międzynarodowym bankiem inwestycyjnym i holdingiem usług finansowych . Był to siódmy co do wielkości bank na świecie do 2018 r. I największy w Europie, z aktywami o łącznej wartości 2,558 bilionów USD (stan na grudzień 2018 r .). HSBC ślady jego pochodzenie Do hong w Hong Kongu , a jego obecna forma powstała w Londynie w Hongkong Shanghai Banking Corporation i działać jako nowa grupa holdingu w 1991 roku. Początki leżą głównie bankowego w Hongkongu oraz w mniejszym stopniu w Szanghaju , gdzie oddziały zostały otwarte po raz pierwszy w 1865 r. Nazwa HSBC pochodzi od inicjałów Hongkong i Shanghai Banking Corporation. Firma została formalnie zarejestrowana w 1866 r.

HSBC ma około 3900 biur w 67 krajach i terytoriach w Afryce, Azji, Oceanii, Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej oraz około 38 milionów klientów. Według 2014 r. Była szóstą co do wielkości spółką publiczną na świecie, według złożonej oceny magazynu Forbes.

HSBC jest zorganizowany w ramach czterech grup biznesowych: bankowości komercyjnej, globalnej bankowości i rynków ( bankowości inwestycyjnej ), bankowości detalicznej i zarządzania majątkiem oraz globalnej bankowości prywatnej.

HSBC ma podwójną jest notowany na giełdzie w Hongkongu i giełdzie w Londynie i jest składnikiem indeksu Hang Seng i indeksu FTSE 100 . Według stanu na dzień 6 lipca 2012 r. Kapitalizacja rynkowa wyniosła 102,7 mld GBP, druga co do wielkości spółka notowana na londyńskiej giełdzie, po Royal Dutch Shell .Ma wtórne notowania na giełdzie w Nowym Jorku , Euronext Paris i Bermuda Stock Exchange .

Data założenia1865
Państwo Wielka Brytania
LokalizacjaLondyn
PrezesStephen Green
Rodzaj bankubank uniwersalny, inwestycyjny

Usługi HSBC

  • Finanse osobiste

HSBC zapewnia 100 milionom klientów pełen zakres usług finansowych: konta osobiste, karty kredytowe, pożyczki, ubezpieczenia, inwestycje i wiele innych.

  • Bankowość komercyjna

Do tej grupy należy 2,5 miliona małych i średnich przedsiębiorstw. HSBC zapewnia im pełen zakres usług niezbędnych do prowadzenia działalności.

  • Bankowość inwestycyjna i korporacyjna

Dla tej grupy klientów HSBC zapewnia dostosowane do potrzeb usługi finansowe (dostosowane do potrzeb klienta). Są to kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania kapitałem, doradztwa inwestycyjnego, emisji papierów wartościowych, gwarantowania emisji i fuzji.