DeGiro

1078

DEGIRO jest holenderskim internetowym brokerem. Jest własnością prywatną i został założony w 2008 roku przez byłych pracowników innej firmy brokerskiej.

DEGIRO jest regulowane przez najwyższej klasy władze finansowe, Holenderski Urząd ds. Rynków Finansowych (AFM) i Holenderski Bank Centralny (DNB). Jest ono zarejestrowane w Izbie Handlowo-Przemysłowej w Amsterdamie.

DEGIRO oferuje obrót akcjami znacznie taniej niż konkurencja, pobierając jedynie opłatę stałą + 0,022% za transakcję. Niezależnie od niskich opłat, DEGIRO.

Platformy i narzędzia

Platforma wykresowa DEGIRO jest nieco poniżej średniej oferowanej na całym rynku. Interaktywne wykresy typu pop-out dają możliwość zmiany typów wykresów i podglądu 23 wskaźników analizy technicznej. Można również zobaczyć dywidendy i podziały akcji. DEGIRO nie oferuje żadnych narzędzi rysunkowych ani możliwości zapisu wykresu lub szablonu wykresu, co jest rozczarowujące.

Handel mobilny: Aplikacja mobilna DEGIRO, podobnie jak platforma desktopowa, jest podstawowa w zakresie oferowanych badań. Oprócz badań, aplikacja jest przyjazna dla użytkownika i łatwa w nawigacji. Pomocna jest możliwość tworzenia list obserwacyjnych (opisanych jako „Ulubione” na platformie DEGIRO) i handlu bezpośrednio z aplikacji mobilnej. Ulubione automatycznie synchronizują się między stroną internetową a aplikacją mobilną (co nie ma miejsca w przypadku niektórych innych aplikacji oferowanych przez konkurencję).

FunkcjaDEGIRO
Platforma komputerowa (Windows)Nie
Platforma internetowatak
Aplikacja na iPhone’atak
Aplikacja na Androidatak
Alerty magazynoweNie
Tworzenie wykresów – wskaźniki / badania23
Tworzenie wykresów – narzędzia do rysowania0
Tworzenie wykresów – notatkiNie
Tworzenie wykresów – wyświetlanie wydarzeń firmowychtak
Tworzenie wykresów – nakładki magazynoweNie
Tworzenie wykresów – nakładki indeksutak

Opinie

Minimalne informacje o spółce dostępne są na temat poszczególnych akcji w dziale kluczowych danych liczbowych. Można pobrać pliki PDF funduszy, które oferują kluczowe informacje, prospekty emisyjne i arkusze informacyjne. Nie są jednak dostępne żadne dalsze pogłębione badania ani analizy.

DEGIRO oferuje pewne nowości rynkowe, choć ich jakość nieporównywalna jest z zaletami brokerów takich jak Hargreaves Lansdown i Barclays.

FunkcjaDEGIRO
Badania – akcjetak
Badania – kontrakty CFDNie
Badania – funduszetak
Badania funduszy – raporty z badańNie
Badania – ETFNie
Badania – obligacjeNie
Podział alokacji portfelaNie

Oferta inwestycji

DEGIRO oferuje swoim klientom dostęp do szerokiej gamy inwestycji, w tym akcji, funduszy, obligacji i loszek, funduszy inwestycyjnych typu ETF, opcji i kontraktów terminowych. DEGIRO oferuje obecnie dostęp do 30 giełd międzynarodowych, zapewniając bezpośredni dostęp do rynku lub Smart Order Routing (SOR) za pośrednictwem Morgan Stanley. Wszystkie 30 giełd znajduje się w Europie, Ameryce Północnej, Azji i Oceanii.

Obecnie DEGIRO oferuje tylko ogólne konto handlowe. Niestety klienci z Wielkiej Brytanii nie mogą otworzyć rachunku oszczędnościowego inwestycji (ISA) ani dołączyć do osobistego programu oszczędności emerytalnych (SIPP).

FunkcjaDEGIRO
Handel akcjamitak
Handel CFDNie
Funduszetak
ETFtak
Obligacje – korporacyjnetak
Obligacje – rząd (Gilts)tak
Fundusze inwestycyjnetak
Spread BettingNie
Usługi doradczeNie

Edukacja

Chociaż oferta edukacyjna DEGIRO jest ograniczona, treści, które zapewnia, są wysokiej jakości. Zbudowany wewnętrznie przez firmę DEGIRO oferuje dziesięć filmów edukacyjnych za pośrednictwem swojej Akademii Inwestorów, która obejmuje handel akcjami i szerszą drogę inwestycyjną. Oprócz dziesięciu filmów DEGIRO ma dwa dodatkowe filmy przedstawiające, jak kupić akcje i jak kupić obligację.

FunkcjaDEGIRO
Ma wykształcenie – obrót akcjamitak
Ma wykształcenie – funduszeNie
Ma wykształcenie – emeryturęNie
Webinaria klienckieNie
Seminaria internetowe klienta (zarchiwizowane)Nie

Końcowe przemyślenia

Jeśli jesteś inwestorem poszukującym taniego sposobu handlu akcjami, DEGIRO to świetny wybór. Platforma handlowa nie zdobyła żadnych nagród, ale jest wydajna i łatwa w użyciu.

Jeśli jednak jesteś inwestorem długoterminowym i potrzebujesz dokładnych badań podstawowych lub szukasz konta typu ISA lub SIPP, DEGIRO nie zapewnia tego.