Frank tąpnął. Euro dramatycznie przecenione. Dolar tylko po 3.93. Funt wraca do spadków

657

Po ponad miesięcznym wzroście kursu złotego przyszedł czas na korektę. Złoty umocnił się w stosunku do większości głównych walut. Skala spadku była jednak znacznie większa niż oczekiwali inwestorzy. W zaledwie tydzień nadrobiono 3-tygodniowe wzrosty. Kurs euro dosłownie zanurkował. Rabat w wysokości 8 groszy na euro jest jedną z największych niespodzianek tygodnia. Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych znacząco pomógł złotemu umocnić się. Kurs funta zakończył piątkowe sesje za 4 złote i 85 groszy. Licząc od lokalnego szczytu, spadki sięgają zaledwie 10 groszy. Jednak funt może nadal spadać z powodu planowanego Brexitu. Widmo odwrócenia trendu ciąży ciąży dolara. Dolar osiągnął najwyższy tygodniowy rabat od trzech lat. Posiadacze franczyzy mogą oddychać. Kurs franka w stosunku do złotego CHF / PLN załamał się. Obniżki sięgają 10 groszy, a to dopiero początek zniżki.

Kurs Franc dramatycznie zawyżony

Dynamika spadków we franku CHF / PLN zaskoczyła inwestorów. Formacja podwójnych wierzchołków została utworzona na wykresie tygodniowym. To znak spadku. Sygnałem do kontynuacji rabatu byłoby przekroczenie poziomu 3 zł i 93 groszy.

Funt spada w oczekiwaniu na Brexit

Funt zakończył sesję zdecydowanie poniżej 4 złotych i 90 groszy. Takie dynamiczne spadki mogą oznaczać problemy dla brytyjskiej waluty tuż przed Brexitem. Informacje o możliwym trudnym Brexicie pochodzą z Wielkiej Brytanii, ale teoretycznie jest to niemożliwe ze względu na projekt ustawy uchwalony przez Parlament. Pozostał mniej niż miesiąc, a napięcie powinno wzrosnąć.