FutureNet i rozprawa w sądzie

2585

Roman Ziemian i Stephan Morgenstern są znani jako przywódcy przypuszczalnej piramidy FutureNet. O pierwszej z nich można przeczytać na naszej stronie internetowej, kiedy pisaliśmy o ostatniej rozprawie sądowej dotyczącej Rafała Zaorskiego (Trading Jam Session). Teraz jednak ujawniają się inne podejrzane fakty dotyczące obu mężczyzn.

Roman Ziemian jest odpowiedzialny w Polsce za promowanie kryptowaluty FutureNet i FuturoCoin. Projekt zyskał użytkowników przez kilka miesięcy, mimo że od samego początku budził wiele kontrowersji. Został ostrzeżony przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Potem przyszła informacja o wszczęciu dochodzenia i ostrzeżenie dla konsumenta. Sam Ziemian nawet nie pojawił się na wspomnianym procesie w sądzie, który jego firma wniosła przeciwko Zaorskiemu.

Skandal goni skandal

Wszystko to jest skandaliczne z powodu posiadania paszportu dyplomatycznego Gambii. Najwyraźniej dokument służy do przemytu pieniędzy. Żona Romana, Anastazja, również ma ten sam paszport. Informacje o zgłoszeniach przypadków Trading Jam Session i What`s On – portal Gambia.

Gambia to mały kraj w zachodniej części kontynentu afrykańskiego. Co jest dalej – Gambia ogłosiła teraz na swoim kanale na Facebooku, że dwóch mężczyzn – Roman Ziemian i Stephan Morgenstern – chociaż nigdy nie mieszkali w Gambii i nigdy nawet jej nie odwiedzili, są w posiadaniu paszportów dyplomatycznych kraju. Dzięki tego typu dokumentom mogą odwiedzać ponad 80 krajów bez wizy, podróżować z dużymi pieniędzmi i rzeczami takimi jak złote sztabki. W tym celu bez przesłuchań na lotniskach. Wszystko to zgodnie z Konwencją wiedeńską o stosunkach dyplomatycznych z 1961 r.

Media podają także, że Stephan Morgenstern był już oskarżany o ucieczkę skradzionych pieniędzy z Salzburga w Austrii do Polski w przeszłości.

Rozprawa w sądzie

„Roman [Zieman] nie pojawił się na pierwszym przesłuchaniu, ale jego przedstawiciel był przesłuchaniem pojednawczym. Mediacja FutureNet polegała na tym, że chcieli, abyśmy przeprosili ich za wszystko, co nie jest piramidą finansową”.

„Ekipa Trading Jam Session pojawiła się wraz z kamerą, jak zapowiedziano, aby relacjonować przebieg spotkania i to, co sam Roman Ziemian ma do powiedzenia w sądzie. Niestety, tylko adwokat pojawił się w sądzie, który powiedział, że mediacja będzie wystarczająca, gdzie Rafał Zaorski przeprosiłby za swoją opinię o firmie i posypał popiołem głową. Jak powiedział sam pozwany, oferta jest bezczelna i wraz z rzecznikiem Tradera Patrykiem Przeździeckim odrzucili wniosek „