Jak nie stracić przy wymianie walut?

1476

Wymiana walut w XXI wieku nie musi wiązać się z wysokimi kosztami – jeśli chcesz kupić lub sprzedać walutę, w tym przypadku masz do dyspozycji nie tylko standardowe stacjonarne kantory w różnych miastach, ale również możesz skorzystać z wygodniejszego rozwiązania – kantory internetowe.

Zainteresowanie kantorami internetowymi obecnie rośnie. Przede wszystkim są one wykorzystywane przez osoby, które spłacają swoje długi w innej walucie, np. frankofony, a także te kantory są popularne wśród osób, które często robią zakupy w sklepach zagranicznych, turystów, przedsiębiorców prowadzących handel zagraniczny czy osób zarabiających pieniądze w innej walucie.

Wymieniając się w zwykłym kantorze wynajmującego, trzeba ponieść dodatkowe koszty przeprowadzenia transakcji, w której kantor zarabia pieniądze, a następnie wydaje je na swoje działania, takie jak wynajem lokalu czy zatrudnianie pracowników. Oczywiście różnice kursowe pomiędzy różnymi kantorami mogą być dość duże, a w przypadku miejscowości turystycznych czy miast przygranicznych są jeszcze większe, ponieważ zainteresowanie wymianą jest tam większe, a klienci są w stanie zapłacić więcej. Dlatego nie zawsze warto wymieniać waluty w kantorze właściciela.

Wymiana walut przez Internet

Znacznie korzystniejsza jest wymiana walut online za pomocą specjalnych platform specjalizujących się w tej dziedzinie. Aby skorzystać z tej opcji, klient kantoru internetowego musi posiadać dwa rachunki bankowe – rachunek walutowy i rachunek złotowy lub dwa rachunki walutowe w zależności od waluty, którą chce wymienić. Wymiana walut w Internecie jest szybka i wygodna oraz po bardziej atrakcyjnych cenach niż w stacjonarnych kantorach wymiany walut – spread jest znacznie niższy, co przekłada się na większe oszczędności. Czas wymiany wynosi zazwyczaj około jednego lub dwóch dni z przelewami.

Wiele kantorów oferuje również swoim klientom dodatkowe, bardzo pomocne udogodnienia, np. możliwość zakupu waluty po z góry określonej cenie, co sprawia, że wymiana na pewno będzie korzystna.